Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

írta Földessy János, 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

November 27-én hétfőn a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet dísztermében köszöntötték a 90 éves Juhász professzort.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

Kollégák, egykori hallgatók, tervezőintézeti munkatársak, barátok töltötték meg a termet az ünnepelt, Juhász József professzor emeritusz köszöntésére. A kilencvenedik életévét betöltő professzor a magyar hidrogeológiai iskola alapítója és formálója, és annak az egykori mérnök generációnak az utolsó aktív képviselője, aki a II. világháború után elsők között az ország újjáépítésének nagy munkáiban is részt vett.

A ma is katonás mozgású, teljes szellemi frissességnek örvendő szakember üdvözletek egész sorát hallgathatta végig, az egyetem részéről Kovács Ferenc volt rektor, Bőhm József egykori dékán, Szabó Imre professzor, Szűcs Péter jelenlegi dékán tolmácsolásában. Zárszóként a tőle megszokott szarkasztikus humort sem nélkülözve hallhattuk életének sommás összefoglalását magától az ünnepelttől. Az ünnepséget állófogadás követte.

A találkozó kötetlen beszélgetésre és személyes találkozókra is összehozta a felszínalatti vizekkel foglalkozó szakembereket, akik egyúttal az egyetem részvételével készülő KINDRA EU projekt felszínalatti vizek nemzetközi adatbázisáról is kaphattak részletes beszámolót és bemutatót.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapjára készült emlékkönyv elérhető a Hidrogeológiai-Mérnökgeológiai Intézeti Tanszék honlapján

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 91 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 97 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 327 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Véradás az Egyetemen!

Véradás az Egyetemen! • 352 napja

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.