Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

írta Dr. Jármai Károly , 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson.

Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson, ezzel segítve a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozását, közéleti szerepvállalását, az értelmiségi feladatokra történő felkészülés tárgyi és személyi feltételeinek megteremtését, a társadalmi problémákra érzékeny, szakmailag igényes értelmiség nevelését, hogy a tagjai tudásukat, felkészültségüket és lehetőségeiket szélesítve megalapozzák a jövő értelmiségi bázisát és öregbítsék a Miskolci Egyetem és a Gépészmérnöki és Informatikai Kar jó hírnevét.

Szakkollégiumba történő felvétel feltételei

A Szakkollégium hallgatói létszáma a képzés hatékonyságának biztosítása és fenntartása érdekében limitált, a jelentkezők felvétele a tanulmányi eredmény, a munkaterv minősége, illetve a jelentkezőről kialakult közösségi vélemény együttes értékelése alapján történik. A Szakkollégiumba jelentkezhet a Gépészmérnöki és Informatikai Kar vagy a Miskolci Egyetem más kara, illetve más felsőoktatási intézmény nappali vagy levelező képzésben résztvevő hallgatója, aki vállalja – a minőségirányítási követelményeknek megfelelően – a Szakkollégium képzési programjának teljesítését, illetve elfogadja és támogatja a Szakkollégium célkitűzéseit, tevékenységével, szakmai-tudományos munkájával segíti azok megvalósulását.

Képzési program

A Szakkollégium tevékenységét részben az hallgatói tagok és a mentorok együttműködésében realizálódó egyéni és csoportos munkaprogramok, részben közös rendezvények alkotják. Minden hallgató számára a kijelölt mentor bevonásával egyéni képzési program kerül kidolgozásra, melyet a Szakosztálygyűlés elfogad, illetve a megvalósítás folyamatát nyomon követi beszámolók formájában.

A Szakkollégium az általa rendezőként vagy társrendezőként lebonyolított közösségi rendezvények tervezett programját minden tanulmányi félév elején közli. Emellett a Szakkollégium konferenciákon, szakosztálygyűléseken való részvétel lehetőségét kívánja tagjai számára biztosítani, illetve anyagi forrásaihoz mérten meghatározott mértékben támogatni azt.

A képzési program a fentieknek megfelelően a következő pontokból áll:

• ­   tematikus kurzusok, előadások,
  • ­   előírt tudományos témafeldolgozó dolgozatok készítése,
  • ­   részvétel kutatómunkában és tudományos munkák elkészítése,
  • ­   egyetemi tudományos rendezvényeken való megjelenés.

Érdeklődni a szakkollégium titkáránál lehet:

Dr. Pintér Judit Mária egyetemi adjunktus
Automatizálási és Infokommunikációs Intézet
e-mail: pinterjm@uni-miskolc.hu

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 12 órája

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 33 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 42 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.