Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára!

írta OBH, 2018. augusztus 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára! Az Országos Bírósági Hivatal elnöke „Fókuszban a bíróság” címmel 2018-ban is pályázatot hirdet amatőr fotográfusok részére.

Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára!

Innen letölthető a pályázati felhívás, a regisztrációs lap és a pályázói nyilatkozat.

PÁLYÁZATI HATÁRIDŐ

2018. október 5., péntek 12 óra 

PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HELYE

Országos Bírósági Hivatal 

Kommunikációs Osztály 

1055 Budapest, Szalay utca 16.

PÁLYÁZATI KATEGÓRIÁK

I. A bírósági munka, mindennapok a bíróságokon 

Életképek ábrázolása a bíróságokon. Életképek a bírósági folyosókon. Bírák, igazságügyi alkalmazottak, portré, emberábrázolás, munka közben ábrázolás, otthondolgozás (a bíró hozzájárulásával). 

A pályázók képsorozatokban, illusztrált szituációkban is gondolkozhatnak, pl.: a bíró egy napja, a döntés előtt, a döntés pillanata. A képsorozat 5-10 képből állhat (Egy képsorozat egy alkotásnak számít. Egy fotóval és képsorozattal is lehet pályázni. A képsorozathoz és a fotóhoz is lehet rövid szöveget, képaláírást, magyarázatot hozzáfűzni maximum 200 karakterig.)

A képsorozat ne legyen egy oldalon összeszerkesztve, kivéve, ha ezt a koncepció megköveteli. Képsorozat esetén a zsűrinek joga van a képeket megbontani, fotókat kivenni, új sorrendbe helyezni.

II. Bírósági épületek homlokzata, épületek belső terei 

Homlokzatok, belső terek ábrázolása. 

A pályázók képsorozatokban is gondolkozhatnak. A képsorozat 5-10 képből állhat (Egy képsorozat egy alkotásnak számít.  Egy fotóval és képsorozattal is lehet pályázni. A képsorozathoz és a fotóhoz is lehet rövid szöveget, képaláírást, magyarázatot hozzáfűzni maximum 200 karakterig.)

A képsorozat ne legyen egy oldalon összeszerkesztve, kivéve, ha ezt a koncepció megköveteli. Képsorozat esetén a zsűrinek joga van a képeket megbontani, fotókat kivenni, új sorrendbe helyezni.

III. Bírósági épületek környezete, bírósági épületek által ébresztett érzelmek, hangulatok 

Az épület környezetét dekorációként felhasználó épületképek, a figyelmet a lényegről elterelő épületfotográfiák, az épület legjellemzőbb részletét kiemelő, a valósághű ábrázolással minél kellemesebb hatást keltő fotók. Az építész szándékainak megértésére és szubjektív tolmácsolására létrehozott épületfotográfiák. Az épület, mint objektum körbejárását, a teret, a tömeget, a formák játékát, a fény modulációt, az arányok ritmusát bemutató fotók. 

A pályázók képsorozatokban is gondolkozhatnak. A képsorozat 5-10 képből állhat (Egy képsorozat egy alkotásnak számít. Egy fotóval és képsorozattal is lehet pályázni. A képsorozathoz és a fotóhoz is lehet rövid szöveget, képaláírást, magyarázatot hozzáfűzni maximum 200 karakterig.) A képsorozat ne legyen egy oldalon összeszerkesztve, kivéve, ha ezt a koncepció megköveteli. Képsorozat esetén a zsűrinek joga van a képeket megbontani, fotókat kivenni, új sorrendbe helyezni.

IV. Tárgyalótermi életképek 

Bírósági tárgyalások, tárgyalótermek. 

A pályázók képsorozatokban is gondolkozhatnak. A képsorozat 5-10 képből állhat (Egy képsorozat egy alkotásnak számít. Egy fotóval és képsorozattal is lehet pályázni. A képsorozathoz és a fotóhoz is lehet rövid szöveget, képaláírást, magyarázatot hozzáfűzni maximum 200 karakterig.) A képsorozat ne legyen egy oldalon összeszerkesztve, kivéve, ha ezt a koncepció megköveteli. Képsorozat esetén a zsűrinek joga van a képeket megbontani, fotókat kivenni, új sorrendbe helyezni.

V. A fenti kategóriákban mobiltelefonnal készített képeket különdíjként értékeli a zsűri

A pályázók a jelentkezési lapon jelölik, hogy mobiltelefonnal készítették-e a fotót. 
 

DÍJAZÁS

  • Az egyes kategóriák nyerteseinek díja: 200.000 Ft
  • OBH elnöki különdíj: 25.000 Ft
  • Bíráló Bizottság különdíj: 25.000 Ft
  • Közönségdíj: 25.000 Ft 
  • Mobiltelefonnal készített fotók nyertesének díjazása: 25.000 Ft 
     

A PÁLYÁZÓK KÖRE

  • amatőr fotográfusok
  • a pályázat nyílt, amelyen – a pályázati feltételek elfogadása mellett - bárki részt vehet.
     

PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA

  • jelentkezési lap kitöltése
  • pályázati nyilatkozat kitöltése 
  • a pályázók összesen 5 db pályaművel pályázhatnak (1 képsorozat 1 pályaműnek minősül).
  • pályázatok benyújtása DVD-n vagy CD-n kétféle formátumban: 
  • a kép hosszú fele minimum 1024 képpont, maximum 1280 képpont legyen, RGB színmódban. A file maximum 10 megabájt méretű és JPEG formátumú lehet, valamint
  • a kép hosszú fele minimum 4000 képpont (12 megapixel), a kép CMYK színmódban és 300 dpi felbontásban, digitális JPEG vagy TIF formátumban legyen.
  • Szkennelt fotó esetében a hosszabbik oldal érje el az 50 cm-t, 360 dpi felbontás mellett.
  • a fájlok megnevezése: 
  • KATEGÓRIA_NÉV_CÍM Pl.: KAT1_Minta_János_Képcím, KAT1_Minta_János_Képcím_kicsi (a kis felbontású képek esetében)
     

A BÍRÓSÁGI ÉPÜLETEKBE VALÓ BELÉPÉSRŐL

  • Az Országos Bírósági Hivatal hivatalos úton tájékoztatta a bíróságok elnökeit a fotópályázattal kapcsolatban, azonban a bíróságra való belépést megelőzően, a bírósági épületbe való belépés feltételeiről szíveskedjenek egyeztetni az illetékes sajtóosztállyal (telefonon vagy e-mailben).
  • A bíróságok sajtószóvivőinek elérhetősége az alábbi linken érhető el:  http://birosag.hu/media/sajtoszovivoi-halozat-elerhetosegei

SZERZŐI JOGOK

  • A Pályázó a pályázati nyilatkozat kitöltésével a beküldött alkotás szerzői vagyoni jogairól az Országos Bírósági Hivatal javára lemond, a felhasználás jogát az Országos Bírósági Hivatalra ruházza át.
  • A pályázó hozzájárul, hogy beküldött alkotásait az Országos Bírósági Hivatal a bíróságok épületein belül kiállítsa, interneten és intraneten, valamint saját kiadványaiban közzétegye, illetve bármilyen más módon felhasználja. 
  • A Pályázó a pályázati nyilatkozat kitöltésével kijelenti, hogy a művén esetlegesen szereplő személyeknek a kép elkészítésével kapcsolatos engedélyével a Ptk. 2:48.§ (1) bek. szerint rendelkezik.
  • A Bíráló Bizottság a pályázatból kizárja mindazokat, akik a pályázati feltételeknek nem felelnek meg, illetve a formai és technikai követelményeket nem, vagy hiányosan teljesítik. Nem nevezhetők közízlést sértő képek.
  • A pályázat kiírója a pályázati kiírást bármikor visszavonhatja, és a bíráló bizottság döntése alapján eredménytelennek nyilváníthatja.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ

A korábbi fotópályázatok képei ide kattintva érhetők el.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 177 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 684 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem

    Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem • 1628 napja

    Költségvetési szerv helyett magánegyetemként látja el közfeladatait a Miskolci Egyetem 2020. augusztus 1-től, ami rugalmasabb működést és a versenyképesség növelését teszi lehetővé.

  • A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel

    A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel • 1647 napja

    A Miskolci Toborzó Iroda tájékoztatja a lakosságot, hogy május 21-én, csütörtökön szünetel az ügyfélfogadás. Péntektől a szokásos nyitvatartási időben (H-CS: 8:00-15:30, P:8:00-12:00) várjuk a honvédelem iránt érdeklődőket a Miskolci Toborzó Irodában (Miskolc, Hatvanötösök útja 2.)

  • Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

    Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 1653 napja

    A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30