Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

írta Engel Dennis, 2018. október 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

World Food Day—Világélelmezési nap: egy nap, melyet világszerte ünnepelnek—néhány magyar miatt

Néhány magyar embernek köszönhetően október közepe felé minden évben világszerte megünneplik ezt a napot! Lehet, hogy sokan még nem tudják, és nem is hallottak arról, hogy a világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. A világélelmezési nap célja az, hogy felhívja a figyelmet a szegénység és az éhezés problémájára!

Október 16-án és 17-én 9.00-14.00 a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. Kampuszunkon működik egy hallgatókból és oktatókból álló csoport, mely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz.

Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen 2004-ben kezdte meg a működését az Auburni Egyetemen (Alabama, USA) az ENSZ Világélelmezési programjával együttműködve. Az UFWH munkájába mára már közel 300 egyetemi kampusz kapcsolódott be világszerte.

Az UFWH alapvető célja az, hogy kidolgozzon és életbe léptessen egy akciótervet a hallgatóknak és a tanároknak, amely az egyetem közösségét arra ösztönzi, hogy erőfeszítéseket tegyen az éhezés megszüntetésére. A Miskolci Egyetem UFWH csoportja a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szervezetével közösen segíti azokat a térségünkben élő rászorulókat, akik éheznek, és segítségre van szükségük.

Október 16-án és 17-én önkéntesek tartós élelmiszert fognak gyűjteni a kampusz főbejáratánál, a galériánál, és a rácsos büfé bejárata. Nem kell sokat adományozni, mert sok kicsi sokra megy! Az adományként felajánlott tartós élelmiszerek szavatossági ideje legalább 3 hónap legyen! A Magyar Vöröskereszt helyi szervezete biztosítja azt, hogy az adományok eljussanak a segítségre szoruló emberekhez.

ÉS HOGYAN HOZHATÓ KAPCSOLATBA MAGYARORSZÁG A VILÁGÉLELMEZÉSI NAPPAL? AZ ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO) 1979-ben döntött úgy, hogy október 16. lesz a világélelmezési nap. Ez a dátum emlékeztet arra is, hogy 1945-ben ezen a napon alakult meg a FAO. Azon az 1979-ben megrendezett konferencián, ahol a világélelmezési napról szóló nyilatkozatot először tárgyalták, a dr. Romány Pál, korábbi mezőgazdasági miniszter által vezetett magyar delegáció javasolta, hogy az egész világon tartsák meg ezt a napot.

Itt van ez a nap! Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek—részben magyar emberek 39 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és a világélelmezési nap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-án és 17-én!

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 4 napja

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 30 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 36 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 45 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.