Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

írta Engel Dennis, 2018. október 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

World Food Day—Világélelmezési nap: egy nap, melyet világszerte ünnepelnek—néhány magyar miatt

Néhány magyar embernek köszönhetően október közepe felé minden évben világszerte megünneplik ezt a napot! Lehet, hogy sokan még nem tudják, és nem is hallottak arról, hogy a világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. A világélelmezési nap célja az, hogy felhívja a figyelmet a szegénység és az éhezés problémájára!

Október 16-án és 17-én 9.00-14.00 a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. Kampuszunkon működik egy hallgatókból és oktatókból álló csoport, mely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz.

Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen 2004-ben kezdte meg a működését az Auburni Egyetemen (Alabama, USA) az ENSZ Világélelmezési programjával együttműködve. Az UFWH munkájába mára már közel 300 egyetemi kampusz kapcsolódott be világszerte.

Az UFWH alapvető célja az, hogy kidolgozzon és életbe léptessen egy akciótervet a hallgatóknak és a tanároknak, amely az egyetem közösségét arra ösztönzi, hogy erőfeszítéseket tegyen az éhezés megszüntetésére. A Miskolci Egyetem UFWH csoportja a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szervezetével közösen segíti azokat a térségünkben élő rászorulókat, akik éheznek, és segítségre van szükségük.

Október 16-án és 17-én önkéntesek tartós élelmiszert fognak gyűjteni a kampusz főbejáratánál, a galériánál, és a rácsos büfé bejárata. Nem kell sokat adományozni, mert sok kicsi sokra megy! Az adományként felajánlott tartós élelmiszerek szavatossági ideje legalább 3 hónap legyen! A Magyar Vöröskereszt helyi szervezete biztosítja azt, hogy az adományok eljussanak a segítségre szoruló emberekhez.

ÉS HOGYAN HOZHATÓ KAPCSOLATBA MAGYARORSZÁG A VILÁGÉLELMEZÉSI NAPPAL? AZ ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO) 1979-ben döntött úgy, hogy október 16. lesz a világélelmezési nap. Ez a dátum emlékeztet arra is, hogy 1945-ben ezen a napon alakult meg a FAO. Azon az 1979-ben megrendezett konferencián, ahol a világélelmezési napról szóló nyilatkozatot először tárgyalták, a dr. Romány Pál, korábbi mezőgazdasági miniszter által vezetett magyar delegáció javasolta, hogy az egész világon tartsák meg ezt a napot.

Itt van ez a nap! Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek—részben magyar emberek 39 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és a világélelmezési nap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-án és 17-én!

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 55 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 152 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 157 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.