Nyílt napok a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2014. november 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Decemberben újra megnyitja kapuit a Miskolci Egyetem a továbbtanulás iránt érdeklődő fiatalok számára. December 4-én és 5-én szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt Nyílt napjainkon.

Nyílt napok a Miskolci Egyetemen

Szeretnél részese lenni egy több száz éve íródó történelemnek, melyet az UNESCO idén a Szellemi Kulturális Örökség részének ismert el? Saját szemeddel akarod látni, honnan indult útjára számos világsikert elért mérnök, nemzetközi karriert befutó jogi, gazdasági és bölcsész szakember? Meg akarod tudni, milyen korszerű berendezéseken tanulhatnak egészségügyi hallgatóink? Részese szeretnél lenni a vállalatokkal közös együttműködésben induló duális képzésnek, melyből pár év múlva a munkaerőpiacon is profitálhatsz?

Gyere el a magával ragadó miliővel rendelkező Egyetemvárosunkba, tekintsd meg érdekes bemutatóinkat, high-tech eszközeinket és laboratóriumainkat, találkozz jókedvű hallgatóinkkal és oktatóinkkal!

Nyílt napjainkon megismerkedhetsz a Miskolci Egyetemmel szoros kapcsolatban álló vállalatokkal, akiknél egyetemi éveid alatt gyakorlataidat töltheted, szakdolgozatot, diplomamunkát írhatsz, illetve végzést követően azonnal munkavállalójukká is válhatsz.

Gyakorlatorientált képzést, biztos elhelyezkedést nyújtó diplomát szeretnél? Miért mennél messzire, ha ezt itthon is megkaphatod? Tanulj itthon, spórold meg az utazás és albérlet költségeit!

Karriert is adunk Neked, nem csak diplomát!

Nyílt napunk programját letöltheted honlapunkról.Készítette: Kövér Tibor (studio ilgrasso)
Fotó: Kiss Viktor (viktorkissphoto)

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 4 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

• Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött • 9 napja

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

• Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen • 11 napja

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

• „Duális képzés – a sikeres anyagmérnök karrier kezdete”

„Duális képzés – a sikeres anyagmérnök karrier kezdete” • 13 napja

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara harmadik évfolyamán indítja duális képzését, országos lefedettségű partnerhálózatával. A 2017/18-as tanévben 12 partnervállalat összesen 18 elsőéves anyagmérnököt vett fel duális képzésre.

Rada János