Nyílt napok a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2014. november 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Decemberben újra megnyitja kapuit a Miskolci Egyetem a továbbtanulás iránt érdeklődő fiatalok számára. December 4-én és 5-én szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt Nyílt napjainkon.

Nyílt napok a Miskolci Egyetemen

Szeretnél részese lenni egy több száz éve íródó történelemnek, melyet az UNESCO idén a Szellemi Kulturális Örökség részének ismert el? Saját szemeddel akarod látni, honnan indult útjára számos világsikert elért mérnök, nemzetközi karriert befutó jogi, gazdasági és bölcsész szakember? Meg akarod tudni, milyen korszerű berendezéseken tanulhatnak egészségügyi hallgatóink? Részese szeretnél lenni a vállalatokkal közös együttműködésben induló duális képzésnek, melyből pár év múlva a munkaerőpiacon is profitálhatsz?

Gyere el a magával ragadó miliővel rendelkező Egyetemvárosunkba, tekintsd meg érdekes bemutatóinkat, high-tech eszközeinket és laboratóriumainkat, találkozz jókedvű hallgatóinkkal és oktatóinkkal!

Nyílt napjainkon megismerkedhetsz a Miskolci Egyetemmel szoros kapcsolatban álló vállalatokkal, akiknél egyetemi éveid alatt gyakorlataidat töltheted, szakdolgozatot, diplomamunkát írhatsz, illetve végzést követően azonnal munkavállalójukká is válhatsz.

Gyakorlatorientált képzést, biztos elhelyezkedést nyújtó diplomát szeretnél? Miért mennél messzire, ha ezt itthon is megkaphatod? Tanulj itthon, spórold meg az utazás és albérlet költségeit!

Karriert is adunk Neked, nem csak diplomát!

Nyílt napunk programját letöltheted honlapunkról.Készítette: Kövér Tibor (studio ilgrasso)
Fotó: Kiss Viktor (viktorkissphoto)

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 11 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

• Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát! • 13 napja

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

• Gyakornokokat vár az Egyetem a Miskolci Roma Szakkollégiumból

Gyakornokokat vár az Egyetem a Miskolci Roma Szakkollégiumból • 22 napja

A Miskolci Görögkatolikus Cigány Szakkollégium 2016-ban indította el gyakornoki programját, elsőként a szenior szakkollégisták körében. Ez a program lehetőséget ad a fiataloknak, hogy saját szakterületüknek megfelelően olyan feladatokat végezzenek együttműködő partnereinknél, amelyekben majdani szakmájuk gyakorlati oldalát is megismerhetik. A program a 2018-as évben megújításra, valamint egy egyetemi projekt kapcsán fellendítésre kerül. Erről nyilatkozott Dr. Szabó-Tóth Kinga alprojekt vezető, Makkai László igazgató és Somosi Ágnes gyakornoki koordinátor.

• Ha most pályázatol, ősszel már álmaid országában tanulhatsz

Ha most pályázatol, ősszel már álmaid országában tanulhatsz • 27 napja

Nem igaz, hogy csak a legtehetősebb fiatalok tanulhatnak külföldön. A Campus Mundi programban akár 350.000 Ft ösztöndíjat is kaphatsz havonta, és a világ szinte bármelyik országába kiutazhatsz néhány hónapra. Tévhitek és tények a külföldi tanulásról.

Rada János