Összefoglaló a doktori képzésben résztvevők tehetséggondozásáról

írta Sajtóközlemény, 2015. október 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Az innovációs lánc és a kutatói utánpótlás regionális biztosításának szükségességét felismerve a Miskolci Egyetem 2015.04.01. és 2015.11.30. között meghirdette 2015 évi tehetséggondozási programját, amelyet az Európai Szociális Alap és Magyarország Kormánya társfinanszírozásával a TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0003 azonosítószámú program keretében valósít meg.

Összefoglaló a doktori képzésben résztvevők tehetséggondozásáról

„ÚTON a tudomány felé – tehetséggondozás az iskolapadtól a kutatói hivatásig” - a doktori képzésben résztvevők tehetséggondozása
 

Az egyetem pályázatának célja a hosszútávon fenntartható kutatói utánpótlás-nevelési mechaniz­musok fejlesztése és kialakítása kiemelkedő képességű diákok és hallgatók bevezetésével a tudomá­nyos kutatói tevékenységbe, támogatásuk biztosításával, amelynek segítségével a tehetségek egyéni fejlődési lehetőséget kapnak, az oktatásban pedig kialakulnak azok a folyamatok, amelyek a tehetségeket a kutatói pálya felé terelik. Ezen belül kiemelt cél a doktori képzés feltételrendszerének erősítése a képzés színvonalának és minőségének fejlesztése, a kiváló oktató-kutatók és ipari szakemberek doktori képzésbe való bevonása, a nemzetköziesítési gyakorlat honosítása, valamint a doktoranduszok által végzett kutatási munkák eredménységének növelése által.

A konstrukcióban a doktori képzésben részt vevők támogatása érdekében elindult a BEFUTÓ program. Ennek keretében pre- és posztdoktori támogatások, mentor programok, a doktoranduszi K+F tevékenység támogatása és a 2010-ben sikerrel indított „Tudnak Valamit!” előadás-sorozat újabb elemei valósultak meg. Ezen felül a Miskolci Egyetemen működő doktori iskolák koordinálásával olyan intézmények közötti ku­tatási együttműködések kezdeményezése és elindítása valósult meg, amelyek hosszú távon javítják a PhD-képzés minőségét és színvonalát.

A BEFUTÓ program eddig elért eredményei:

  • Együttműködési megállapodások születtek olyan kutatás-intenzív intézményekkel és vállalatokkal, mint például az AluINvent Zrt., a Debreceni Egyetem Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudomá­nyok Doktori Iskolája, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. (Mérnöki Divízió), az ÁTI DEPO Zrt. és az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt.
  • A program keretében eddig 95 olyan kutatási kezdeményezés megvalósítását támogatták speciá­lis szoftverek, adatbázisok, és különleges kísérleti anyagok beszerzésével, amelyet – az Egyetem által művelt széles tudományterület minden szegletéből érkező – PhD-hallgatók folytatnak témavezetőik irányításával.
  • Egyetemünk PhD-hallgatói számos rendezvényen mutatták be kutatási eredményeiket. Kiemelen­dő ezek közül a 2015. július 2-4. közötti időszakban tartott „Via scientiae iuris” International Conference of PhD Students in Law a Deák Ferenc Állam és Jogtudományi Doktori Iskola szervezésében, illetve a Vállalkozáselmélet és Gyakorlat Doktori Iskola által 2015. október 15-16. között megrendezett „Mérleg és kihívások” Nemzetközi Tudományos Konferencia. A fentieken túl a projekt támogatásával számos PhD-hallgató külföldön szervezett nemzetközi konferencián mutathatta be munkáját neves szakemberek előtt.
  • Mindezen felül véget ért az a kétnapos „Academic Writing Workshop” elnevezésű rendezvény, amelynek keretében a Miskolci Egyetem legtehetségesebb hallgatói – szakértő külföldi szakember irányításával – sajátíthatták el a színvonalas tudományos szakcikkírás minden fortélyát.
KÖZÉRDEKŰ: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 177 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 473 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem

    Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem • 1417 napja

    Költségvetési szerv helyett magánegyetemként látja el közfeladatait a Miskolci Egyetem 2020. augusztus 1-től, ami rugalmasabb működést és a versenyképesség növelését teszi lehetővé.

  • A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel

    A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel • 1436 napja

    A Miskolci Toborzó Iroda tájékoztatja a lakosságot, hogy május 21-én, csütörtökön szünetel az ügyfélfogadás. Péntektől a szokásos nyitvatartási időben (H-CS: 8:00-15:30, P:8:00-12:00) várjuk a honvédelem iránt érdeklődőket a Miskolci Toborzó Irodában (Miskolc, Hatvanötösök útja 2.)

  • Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

    Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 1442 napja

    A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30