A Miskolc–Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ a „DIGITÁLIS ÚTON-ÚTFÉLEN. Komplex iskolai innováció és digitális szemléletformálás hátrányos helyzetűek körében” című, TÁMOP-3.1.16-14-2014-0001 jelű projekt keretében jött létre a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán, és igen komoly presztízst jelent mind a kar, mind pedig az intézmény számára. Egy olyan, Magyarországon egyedülálló pedagógiai központ létesült ugyanis Miskolcon, amely ugyan a régióra fókuszál, ám a jövőben – a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű fiatalok hatékonyabb képzését támogató Komplex Instrukciós Program (KIP) terjesztésével – országszerte tevékeny részese lehet a pedagógusok megfelelő továbbképzésének. A módszertani központ az ME BTK szervezetében és a campus felújított, korszerű E/7-es épületében valósult meg, és a jövőben még erőteljesebbé és hatékonyabbá teheti a kar társadalmi felzárkózást és pedagógiai kultúraváltást célzó misszióját.
A KIP módszer Hejőkeresztúron már bizonyított, eredményeire mára országos figyelem irányul. A projekt keretében egyaránt zajlottak az ME BTK Tanárképző Intézet pedagógiai módszertani innovációin alapuló KIP-es, projektpedagógiai, valamint informatikai továbbképzések, digitális tananyag-fejlesztések, pályaorientációs tevékenységek és szociológiai háttérkutatások. Az ME BTK összesen 45 közoktatási intézménnyel – általános és középiskolával – működött együtt a projekt során.
Az ME BTK határozott célja, hogy szellemi potenciáljával hatékonyan járuljon hozzá Észak-kelet Magyarország társadalmi és gazdasági felzárkózásához, jelen projekt és projekt keretében létrejött módszertani központ pedig fontos mérföldövet jelent a kar történetében.