Új vezetőedzővel a kiemelt Bajnokságban

írta Drahos Gábor, 2017. június 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Megújuló edzői stábbal tervezi következő szezonját a MEAFC NB I/B-s kosárlabda csapata. A nemrégiben véget ért szezon során nagyszerű teljesítményt nyújtó, végül 4. helyen záró egyetemisták jövő évi terveiről dr. Fazekas Csabát, a MEAFC kosárlabda szakosztályvezetőjét és Hajdu Rolandot, a leendő vezetőedzőt kérdeztük.

Új vezetőedzővel a kiemelt Bajnokságban

Sikeres szezont zárt a csapat, ám a következő szezonban már új szakmai stáb irányítja a gárdát.

Az elmúlt két évben a kitűzött céljainkat sikeresen teljesítettük, amiért köszönettel tartozunk mindenkinek, aki ehhez hozzájárult. A szezon végére azonban úgy éreztük, hogy további fejlődésünkhöz a szakmai munka terén új impulzusokra van szükség. A vezetőedző személyét illetően mindenképpen olyan valakiben gondolkodtunk, aki helyi kötődésű, ismeri az itteni viszonyokat, ezáltal illeszkedik abba a koncepcióba, amit az elmúlt években képviseltünk.

A leendő szakvezető kosárlabda szempontjából „tősgyökeres borsodi” személy.

Hajdu Roland minden szempontból beleillik az elképzeléseinkbe. Személye, szakmai hivatástudata, kosárlabdáról vallott elképzelése garantálhatja a kontinuitást és a szakmai megújulást. Az ő munkáját pedig az aktív pályafutását befejező Tóth Gábor, valamint Bene Szilárd fogják segíteni.

Milyen szempontok szerint épül fel a jövő évi csapat?

A vezetőedzőtől és segítőitől azt várom, hogy folytassák a megkezdett munkát, saját szakmai elképzeléseiket megvalósítva egy karakteres játékot képviselő, megalkuvást nem tűrően küzdő, minden körülmények között harcos, szerethető csapatot építsenek, amiben a jövőben is kiemelt szerepet kapnak egyetemistáink, valamint a saját utánpótlásunk tehetségei.

Az NB I/B csoportjának kettéválasztásával az utóbbi évek legerősebb bajnoksága indulhat be az ősszel.

Figyelembe véve a felsőház-alsóház kapcsán átalakuló erőviszonyokat, most még nehéz megmondani, hogy a MEAFC mire lesz képes a következő szezonban. Az viszont biztos, hogy a 14 csapatos Kiemelt Bajnokságban a következő idényben sem a szimpatikus vesztes szerepét szeretnénk eljátszani és bízom benne, hogy az újjáépülő és megszépülő Egyetemi Körcsarnokba az elmúlt évekhez hasonlóan jövőre sem győzni járnak majd ellenfeleink.

A szakosztályvezetői összegzést követően Hajdu Roland, a frissen kinevezett vezetőedző is nyilatkozott leendő munkájával kapcsolatban: „Legutóbbi edzősködésem óta eltávolodtam a sportágtól, nem kerestem az újabb lehetőségeket, így engem is meglepett a váratlan felkérés. Nem volt egyszerű a döntés, de a vezetők meggyőztek. A csapat jó szellemű, motiválható játékosokból áll, sokra hivatottak. Döntő volt, hogy egy olyan klubnál dolgozhatom majd, ahol lehetőségem lesz érdemben építeni az utánpótlásra. Egy ízig-vérig miskolci csapat leszünk, szervezett, kemény védekezésre alapuló gyors kosárlabdával. Komoly segítőim lesznek a stábban, már várom a közös munkát!”

Hajdu Roland (41)
Miskolcon született, házas, feleségével 3 gyermeket nevel.
Tanulmányok: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolci Egyetem közgazdász diploma.

Csapatai játékosként: MEAFC, DKSK-Tabori, Tiszaújvárosi Phoenix.
Csapatai edzőként: MEAFC (U-16), MEAFC (NBI/B), Földes-Miskolc KK (NB II), DKSK-Miskolc női (NB I/A másodedző) DKSK-Miskolc női (U-22).
Eredményei: NB I/B 8.hely, NB II Keleti csoport 1. hely, NB II 3. hely.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 15 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

• Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát! • 17 napja

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

• Gyakornokokat vár az Egyetem a Miskolci Roma Szakkollégiumból

Gyakornokokat vár az Egyetem a Miskolci Roma Szakkollégiumból • 26 napja

A Miskolci Görögkatolikus Cigány Szakkollégium 2016-ban indította el gyakornoki programját, elsőként a szenior szakkollégisták körében. Ez a program lehetőséget ad a fiataloknak, hogy saját szakterületüknek megfelelően olyan feladatokat végezzenek együttműködő partnereinknél, amelyekben majdani szakmájuk gyakorlati oldalát is megismerhetik. A program a 2018-as évben megújításra, valamint egy egyetemi projekt kapcsán fellendítésre kerül. Erről nyilatkozott Dr. Szabó-Tóth Kinga alprojekt vezető, Makkai László igazgató és Somosi Ágnes gyakornoki koordinátor.

• Ha most pályázatol, ősszel már álmaid országában tanulhatsz

Ha most pályázatol, ősszel már álmaid országában tanulhatsz • 31 napja

Nem igaz, hogy csak a legtehetősebb fiatalok tanulhatnak külföldön. A Campus Mundi programban akár 350.000 Ft ösztöndíjat is kaphatsz havonta, és a világ szinte bármelyik országába kiutazhatsz néhány hónapra. Tévhitek és tények a külföldi tanulásról.

Rada János