Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

írta Földessy János, 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

November 27-én hétfőn a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet dísztermében köszöntötték a 90 éves Juhász professzort.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

Kollégák, egykori hallgatók, tervezőintézeti munkatársak, barátok töltötték meg a termet az ünnepelt, Juhász József professzor emeritusz köszöntésére. A kilencvenedik életévét betöltő professzor a magyar hidrogeológiai iskola alapítója és formálója, és annak az egykori mérnök generációnak az utolsó aktív képviselője, aki a II. világháború után elsők között az ország újjáépítésének nagy munkáiban is részt vett.

A ma is katonás mozgású, teljes szellemi frissességnek örvendő szakember üdvözletek egész sorát hallgathatta végig, az egyetem részéről Kovács Ferenc volt rektor, Bőhm József egykori dékán, Szabó Imre professzor, Szűcs Péter jelenlegi dékán tolmácsolásában. Zárszóként a tőle megszokott szarkasztikus humort sem nélkülözve hallhattuk életének sommás összefoglalását magától az ünnepelttől. Az ünnepséget állófogadás követte.

A találkozó kötetlen beszélgetésre és személyes találkozókra is összehozta a felszínalatti vizekkel foglalkozó szakembereket, akik egyúttal az egyetem részvételével készülő KINDRA EU projekt felszínalatti vizek nemzetközi adatbázisáról is kaphattak részletes beszámolót és bemutatót.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapjára készült emlékkönyv elérhető a Hidrogeológiai-Mérnökgeológiai Intézeti Tanszék honlapján

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 46 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Véradás az Egyetemen!

Véradás az Egyetemen! • 71 napja

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.

• Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára!

Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára! • 90 napja

Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára! Az Országos Bírósági Hivatal elnöke „Fókuszban a bíróság” címmel 2018-ban is pályázatot hirdet amatőr fotográfusok részére.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 150 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

Rada János