Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

írta Földessy János, 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

November 27-én hétfőn a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet dísztermében köszöntötték a 90 éves Juhász professzort.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

Kollégák, egykori hallgatók, tervezőintézeti munkatársak, barátok töltötték meg a termet az ünnepelt, Juhász József professzor emeritusz köszöntésére. A kilencvenedik életévét betöltő professzor a magyar hidrogeológiai iskola alapítója és formálója, és annak az egykori mérnök generációnak az utolsó aktív képviselője, aki a II. világháború után elsők között az ország újjáépítésének nagy munkáiban is részt vett.

A ma is katonás mozgású, teljes szellemi frissességnek örvendő szakember üdvözletek egész sorát hallgathatta végig, az egyetem részéről Kovács Ferenc volt rektor, Bőhm József egykori dékán, Szabó Imre professzor, Szűcs Péter jelenlegi dékán tolmácsolásában. Zárszóként a tőle megszokott szarkasztikus humort sem nélkülözve hallhattuk életének sommás összefoglalását magától az ünnepelttől. Az ünnepséget állófogadás követte.

A találkozó kötetlen beszélgetésre és személyes találkozókra is összehozta a felszínalatti vizekkel foglalkozó szakembereket, akik egyúttal az egyetem részvételével készülő KINDRA EU projekt felszínalatti vizek nemzetközi adatbázisáról is kaphattak részletes beszámolót és bemutatót.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapjára készült emlékkönyv elérhető a Hidrogeológiai-Mérnökgeológiai Intézeti Tanszék honlapján

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

Rada János