Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

írta Boldizsár Csongor , 2018. február 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

A találkozón három ország, hat egyetemének kilenc csapata mérte össze szakmai tudását, kreativitását, talpraesettségét és ügyességét. A résztvevő intézmények között találjuk még a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemet, az Óbudai Egyetemet, a Kolozsvári Műszaki Egyetemet, valamint az Újvidéki Egyetemet. Csütörtökön a csapatok városnézésen, majd péntek délelőtt üzemlátogatáson vettek részt, a miskolci csapat a MAVIR rejtelmeibe pillanthatott be. A rendezvényt Katona Mihály és Zichó Viktor főszervezők nyitották meg pénteken a Magyar Mérnöki Kamara konferenciatermében, amit a szponzorok rendkívül informatív és érdekfeszítő előadásai követtek. Az est zárásaként a szervezők állófogadással, illetve csapatépítő vetélkedőkkel és koncerttel kedveskedtek a résztvevőknek. Szombaton a szakmai feladatok kerültek előtérbe, először vegyes csapatokban tét nélkül, majd kezdetét vette a találkozó nagy megmérettetése, a szakmai vetélkedő. A verseny során nem csak lexikális tudásukról kellett számot adniuk a csapatoknak, kreatívnak, találékonynak és talpraesettnek is kellett lenniük, hogy - például a sok feladat közül csak egyet említsünk – felépítsék egy vízturbina működőképes makettjét, hogy egy vízsugár segítségével energiát tudjanak termelni. A kimerítő vetélkedőt követően a csapatok gálavacsorán vettek részt a Trófea Grill Étteremben, majd folytatódott a csapatépítés a Vásárhelyi Pál Kollégiumban. Vasárnap délelőtt minden csapat 15 perces prezentációt tarthatott, melyben az előadók beszámolhattak kutatásaik legfrissebb eredményeiről. Az utolsó előadást követően eredményt hirdettek a főszervezők: az előző év sikerét megismételve bronzérmet akaszthatott nyakába a Kolozsvári Műszaki Egyetem csapata, ezüstérmet vettek át az Újvidéki Egyetem tagjai, a vándorkupával a kezükben a dobogó első fokára pedig a Miskolci Egyetem csapattagjai állhattak fel.

A rendezvény kétségkívül elérte elsődleges célját, hiszen immáron harmadjára is sikeresen összegyűjtötte és közös fórumot hozott létre azoknak a szakmájuk iránt elkötelezett hallgatóknak, akik a jövő energetikai szakemberei lesznek.

A Miskolci Egyetem csapatának névsora:

Boldizsár Csongor

Faragó Dávid

Koós Dániel

Kovács Anita

Lévai Péter

Magda Bence

Fotó: Kovács Levente

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Oroszlány-MEAFC 0-1!

Oroszlány-MEAFC 0-1! • 28 napja

Egységes és elszánt játékkal vettük el az alapszakasz bajnokának a pályaelőnyét!

• Külföldi Erasmus Ösztöndíj pályázati lehetőség a 2018/19. tanév 2. félévre!

Külföldi Erasmus Ösztöndíj pályázati lehetőség a 2018/19. tanév 2. félévre! • 38 napja

Továbbra is van lehetőség külföldi Erasmus Ösztöndíjat megpályázni a 2018/19. tanév 2. félévére!

• Szeretnél TDK-ra jelentkezni, de nem tudod, kinél érdeklődj? - Gyere el rendezvényünkre!

Szeretnél TDK-ra jelentkezni, de nem tudod, kinél érdeklődj? - Gyere el rendezvényünkre! • 38 napja

A Hallgatói Kiválósági és Konzultációs Központ április 18-án, szerdán 11 órakor tartja tájékoztató TDK előadását a Fintelligence Pénzügyi Oktatási Központban (A/4, 3. emeleti üvegterem).

• Dub FX is ritmust lép az idei EFOTT-on

Dub FX is ritmust lép az idei EFOTT-on • 40 napja

Az ausztrál utcazenész már szinte hazajár Magyarországra, de rajongói el is várják ezt tőle. A folyamatosan új és így megunhatatlan zenét komponáló Dub FX 2018. július 10-16. között az EFOTT-on lép majd újra színpadra olyan világhírű fellépők mellett, mint John Newman, Jessie J, Lost Frequencies és a Volbeat. A páratlan nemzetközi felhozatal mellett természetesen a hazai kedvencekről sem feledkeznek meg a szervezők – sőt az idén a vártnál hamarabb közzétették a fellépők névsorát.

Rada János