Véradás az Egyetemen!

írta Magyar Vöröskereszt, 2018. szeptember 6–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.

Véradás az Egyetemen!

Miskolci Egyetem
PROF. DR. TORMA ANDRÁS
3515 Miskolc, Egyetemváros

Tisztelt Hallgatók, Oktatók, Dolgozók!

Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása. Állandó feladatot jelent számunkra a véradások tudatos tervezése, annak érdekében, hogy hazánkban folyamatos és zavartalan legyen a vérellátás.

Szervezési módszereinket, a kor kihívásainak megfelelve, fejlesztjük és próbáljuk a munkahelyekhez igazítani, annak érdekében, hogy a segíteni akaró embertársaink munkahelyükön, a tanulók iskolájukban is tudjanak vért adni.

Lebonyolítás :
2018. október 1. 2. 3. 4. 5 (hétfőtől-péntekig) 10.00-15.00 óra között az egyetem főépületének aulájában.

Elérhetőségeink:
3530. Miskolc, Városháztér 2.                                              telefon: 06 46 320 141,
Laták Kamilla (megyei koordinátor)                                    telefon: +36 30 2073171,
Gál Béla (véradószervező)                                                     telefon: +36 30 3496797.

Előre is köszönöm segítő hozzáállásukat!

Tisztelettel:
Laták Kamilla

Megyei véradószervező koordinátor
Miskolc, 2018. szeptember 3.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 23 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 29 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 38 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 109 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!