A rendezvényen elsőként Valenta László szólalt fel, a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetségének (GTTSZ) elnöke. Köszöntőjében ismertette a hallgatósággal, hogy a GTTSZ céljai között szerepel az, hogy a műszaki és gazdaságtudományi területek szereplőinek fórumot biztosítson az épp aktuális kérdéseket megvitatására. Ebből kifolyólag rendezték meg ezt az eseményt is, amelyet Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora nyitott meg, aki beszédében büszkén világított rá arra, hogy egyetemünk élen jár a duális képzés megvalósításában. Cseresnyés Péter előadása két részből állt, először bemutatta a magyar munkaerő-piaci helyzet múltbeli alakulását, majd a fellépő problémákra néhány megoldási kísérletet vázolt felt a hallgatók számára. Kijelentette, hogy a munkanélküliség történelmi mélyponton van Magyarországon, és ez elsősorban nem is a nagyvárosokat, hanem a vidéki településeket érinti. Rámutatott arra, hogy a gazdasági növekedés beindítása és a foglalkoztatás bővítése nagy kihívást jelent, hiszen ehhez szakképzett munkaerő és akár technológiaváltás is szükséges. Céljaik között szerepel, hogy a digitális tudás és a nyelvismeret elengedhetetlenségét mindenki felismerje. A duális képzést általánosítani kívánják, ennek megoldását kamarai garancia, illetve a munkaadók ösztönzése jelentheti. Bemutatta a középfokú szakképzés átalakítását is, melynek előnyeként a valódi ipari környezetben történő gyakorlati képzést, illetve a továbbtanulási lehetőségeket említette meg. Ezt követően Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem általános rektorhelyettese tartott előadást az intézményen zajló duális képzésről. Előadásából kiderült, hogy jelenleg csaknem negyven szakon folyik duális képzés, több mint száz partnercég bevonásával. Reflektált Cseresnyés Péter előadására, véleménye szerint is jó döntés volt a középfokú szakképzés átalakítása, az életpálya modellek és a továbbtanulási lehetőségek kidolgozása. Masa Beáta, a Robert Bosch Kft. miskolci HR igazgatójának előadása zárta a rendezvényt. Kihangsúlyozta, hogy a megterhelő munka ellenére az a céljuk, hogy az egyetemi oktatással összhangban olyan szakembereket készítsenek fel a duális képzés során, akik versenyképes munkavállalóként, speciális tudással, projektmenedzsment-szemlélettel, idegennyelv-ismerettel és kiemelkedő szociális készségekkel jelennek majd meg a munkaerőpiacon.
Reagálás a munkanélküliségre - Cseresnyés Péter látogatása
Szeptember 28-án a Miskolci Egyetem vendégül látta Cseresnyés Péter munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkárt, aki a munkaerőpiac aktuális kérdéseiről, valamint a szakképzés helyzetéről, átalakításáról tartott előadást.
az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből
-
Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 687 napja
Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.
-
Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 808 napja
Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.
-
Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 829 napja
A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.
-
Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 866 napja
Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.