Time to Move: fedezd fel velünk Európát!

írta Győrpál Zsuzsanna, 2016. október 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Több száz programmal várják az európai fiatalokat októberben a Time to Move kampány keretében. Az Eurodesk hálózat szervezésében megvalósuló eseménysorozattal a nemzetközi mobilitási lehetőségekre szeretnék felhívni a figyelmet.

Time to Move: fedezd fel velünk Európát!

Idén már harmadik alkalommal rendezik meg Európa-szerte a Time to Move kampányt, amelynek keretében egy hónapon keresztül több száz esemény – tájékoztató előadás, flashmob, rockkoncert - zajlik majd Európa 20 országában. A sokszínű online és offline programok célja, hogy megismertessék a fiatalokkal a nemzetközi tanulási, önkéntes és gyakornoki lehetőségeket, utazási információkat. A programok az európai ifjúsági információszolgáltató hálózat, az Eurodesk szervezésében valósulnak meg az Erasmus+ program támogatásával. A legtöbb esemény ingyenes, de néhol előzetes regisztráció szükséges.

A magyarországi programok megtalálhatók a timetomove.info honlapon, ahol interaktív térkép segít a tájékozódásban arról, hogy mikor, hol, milyen események zajlanak. Azoknak, akik nem tudnak részt venni a programokon, a weboldal számos hasznos információt kínál aktuális európai mobilitási lehetőségekről négy kategória szerint: tanulás, önkéntesség, gyakornokság, utazás.

Magyarországon többek között az alábbi településeken valósulnak meg események: Budapest, Debrecen, Eger, Gyöngyös, Győr, Gyula, Hódmezővásárhely, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Nyíregyháza, Székesfehérvár, Szekszárd, Szolnok, Szombathely, Tatabánya, Veszprém, Várpalota, Zalaszentgrót. A kampány egyik kiemelt hazai eseménye a Café+Time to Move – Téged mi mozgat meg? című kerekasztal-beszélgetés lesz Budapesten, az Európa Pontban, ahol a nemzetközi önkéntesség és a sikeres munkavállalás összefüggéseiről lesz szó.

Segíts Alexnek - játék

Idén egy interaktív online játék is társul a kampányhoz, amelynek célja, hogy Alex – egy képzeletbeli fiatal – mobilitási lehetőséghez jusson. A játékban a timetomove.info oldalon keresztül lehet részt venni. A helyes válaszokat beküldők között egy iPad mini kerül kisorsolásra. A játékban 13-30 év közötti fiatalok vehetnek részt a 34 Eurodesk tagországból.

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 5 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 8 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.