Versmondó és verséneklő verseny a Váci Dunakanyar Színházban

írta Sajtóanyag , 2016. november 9–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

November 12-ig lehet jelentkezni az idei Kaleidoszkóp VersFesztivál versenyeire, amik a Váci Dunakanyar Színházban zajlanak e hónap végén. Az 56-os forradalom tiszteletére forradalmi versekkel, Shakespeare évfordulóján pedig szonettmondással és énekléssel szállhatnak versenybe kicsik és nagyok egyaránt.

Versmondó és verséneklő verseny a Váci Dunakanyar Színházban

Versmondó és verséneklő verseny

a Váci Dunakanyar Színházban!

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján „Forradalom - Forr a dalom”, Shakespeare halálának 400. évéhez érkezvén "A Szonett dicsérete" címmel rendeznek vers- és prózamondó, verséneklő, valamint szonetténeklő és szonettmondó versenyt a Magyar Versmondók Egyesülete és társszervezetei a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében. Mindkét verseny nyitott valamennyi korosztály számára, határon innen és túlról.

A Magyar Versmondók Egyesülete, az Északkelet-magyarországi Regionális Versmondó Egyesülettel és a Váci Dunakanyar Színházzal együttműködve - a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében - meghirdeti A SZONETT DICSÉRETE című versenyt és találkozót versmondók, valamint verséneklők részére - tisztelegve és emlékezve a 400 éve elhunyt zseniális drámaíróra és költőre, William Shakespeare-re.

Nevezési feltételek:

Kötelező Shakespeare valamelyik szonettjének megszólaltatása.

Szabadon választott a magyar és a világirodalom (műfordítás) bármely szonett műfajában született alkotása.

Ugyancsak a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében hirdetjük meg a FORRADALOM - FORR A DALOM című versenyt és találkozót vers- és prózamondók, valamint verséneklők részére, emlékezve az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire és hőseire.

Nevezési feltételek:

A verseny résztvevői a magyar és a világirodalom (műfordítás) alkotásaiból bármely olyan verset, prózát, prózarészletet választhatnak, amely az 1956-os forradalom és szabadságharcról szól, illetve arról emlékezik meg.

Mindkét versengést két kategóriában és két feldolgozási formában hirdetjük meg.

Versmondóknak: Ifjúsági: 14-18 éves korcsoportban, Felnőtt: 19. évtől

Verséneklőknek: életkori kategória megjelölése nélkül

A november 25-től 27-ig zajló VersFesztivál számos más kulturális programot is tartogat: a Váci Dunakanyar Színházban lesz egyebek mellett a magyarországi bemutatója az Első Magyar Versszínház amerikai turnéról visszatért Szabadnak születtem című előadásának, Pankotay Péter és Lutter Imre közreműködésével. Újszerű 56-os versszínházi performanszt mutat be a Magyar Versmondók Egyesülete fiatal társulata Mindig új élet lesz a vérből... címmel, Bakos-Kiss Gábor, a Nemzeti Színház művészének rendezésében.

A Kávészünet zenekar slam poetryvel ötvözött lemezbemutató koncertet ad, Presser Gábor, Dusán és Demjén Ferenc dalszövegeiből készült önálló estjével fellép R. Kárpáti Péter, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház művésze, Pregitzer Fruzsina pedig Mécs László költő tanár életművéből válogatva ad elő pódiumi estet. Kiállítás nyílik az 1956-os eseményekhez kapcsolódó költészeti alkotások nyomán, és aNemzeti VERSeny versfilmes műveiből, versklipjeiből is láthat válogatást a közönség.

Mellékelten küldjük a két verseny felhívását, emellett a versenyekről és a fesztiválprogramokról a www.versfesztival.hu oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 18 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 19 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 20 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 34 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.