Versmondó és verséneklő verseny a Váci Dunakanyar Színházban

írta Sajtóanyag , 2016. november 9–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

November 12-ig lehet jelentkezni az idei Kaleidoszkóp VersFesztivál versenyeire, amik a Váci Dunakanyar Színházban zajlanak e hónap végén. Az 56-os forradalom tiszteletére forradalmi versekkel, Shakespeare évfordulóján pedig szonettmondással és énekléssel szállhatnak versenybe kicsik és nagyok egyaránt.

Versmondó és verséneklő verseny a Váci Dunakanyar Színházban

Versmondó és verséneklő verseny

a Váci Dunakanyar Színházban!

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján „Forradalom - Forr a dalom”, Shakespeare halálának 400. évéhez érkezvén "A Szonett dicsérete" címmel rendeznek vers- és prózamondó, verséneklő, valamint szonetténeklő és szonettmondó versenyt a Magyar Versmondók Egyesülete és társszervezetei a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében. Mindkét verseny nyitott valamennyi korosztály számára, határon innen és túlról.

A Magyar Versmondók Egyesülete, az Északkelet-magyarországi Regionális Versmondó Egyesülettel és a Váci Dunakanyar Színházzal együttműködve - a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében - meghirdeti A SZONETT DICSÉRETE című versenyt és találkozót versmondók, valamint verséneklők részére - tisztelegve és emlékezve a 400 éve elhunyt zseniális drámaíróra és költőre, William Shakespeare-re.

Nevezési feltételek:

Kötelező Shakespeare valamelyik szonettjének megszólaltatása.

Szabadon választott a magyar és a világirodalom (műfordítás) bármely szonett műfajában született alkotása.

Ugyancsak a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében hirdetjük meg a FORRADALOM - FORR A DALOM című versenyt és találkozót vers- és prózamondók, valamint verséneklők részére, emlékezve az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire és hőseire.

Nevezési feltételek:

A verseny résztvevői a magyar és a világirodalom (műfordítás) alkotásaiból bármely olyan verset, prózát, prózarészletet választhatnak, amely az 1956-os forradalom és szabadságharcról szól, illetve arról emlékezik meg.

Mindkét versengést két kategóriában és két feldolgozási formában hirdetjük meg.

Versmondóknak: Ifjúsági: 14-18 éves korcsoportban, Felnőtt: 19. évtől

Verséneklőknek: életkori kategória megjelölése nélkül

A november 25-től 27-ig zajló VersFesztivál számos más kulturális programot is tartogat: a Váci Dunakanyar Színházban lesz egyebek mellett a magyarországi bemutatója az Első Magyar Versszínház amerikai turnéról visszatért Szabadnak születtem című előadásának, Pankotay Péter és Lutter Imre közreműködésével. Újszerű 56-os versszínházi performanszt mutat be a Magyar Versmondók Egyesülete fiatal társulata Mindig új élet lesz a vérből... címmel, Bakos-Kiss Gábor, a Nemzeti Színház művészének rendezésében.

A Kávészünet zenekar slam poetryvel ötvözött lemezbemutató koncertet ad, Presser Gábor, Dusán és Demjén Ferenc dalszövegeiből készült önálló estjével fellép R. Kárpáti Péter, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház művésze, Pregitzer Fruzsina pedig Mécs László költő tanár életművéből válogatva ad elő pódiumi estet. Kiállítás nyílik az 1956-os eseményekhez kapcsolódó költészeti alkotások nyomán, és aNemzeti VERSeny versfilmes műveiből, versklipjeiből is láthat válogatást a közönség.

Mellékelten küldjük a két verseny felhívását, emellett a versenyekről és a fesztiválprogramokról a www.versfesztival.hu oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 19 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 23 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 24 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 50 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.