Hulladékcsökkentési hét a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2016. november 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Hulladékcsökkentési hét a Miskolci Egyetemen

Idén campusunk is csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét elnevezésű kezdeményezéshez, amelynek keretében az egyetemen működő MEgreen környezetvédelmi öntevékeny hallgatói csoport, a ME-HÖK és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület Miskolci Egyetemi Hulladékcsökkentési Hét elnevezéssel környezetvédelmi rendezvénysorozatot szervez. Az eseménysorozat megnyitóját november 21-én (hétfőn) tartották a főbejárati üveg előcsarnokban.

A szervezők 4 napon keresztül az egyetemünkön tartandó különféle aktivitásokkal szeretnének rávilágítani a hulladékcsökkentés és a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára.

A rendezvénysorozat plakátja ITT tekinthető meg.

FONTOS: A november 24-én (csütörtökön) 9.00 és 13.00 óra között tartandó előadásokat az V. előadóban (A/1. épület magasföldszint 3-4. ajtó) fogják megtartani

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 31 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 32 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.