Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

írta Sajtóanyag, Kiss Viktor, 2016. december 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az ország számos pontjáról is érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-én és 2-án megrendezett Nyílt Napjára, melyet idén is nagy érdeklődés kísért. A két nap alatt több mint kétezer pályaválasztás előtt álló diák vett részt a legkorszerűbb technológiákat bemutató laboratóriumi programokon, látványórákon és a karok bemutatkozó előadásain.

Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

Az ország számos pontjáról - Békéscsabáról, Pécsről, Kaposvárról és Győrből is - érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-2. között megrendezett Nyílt Napjára.

A középiskolások pályaorientációját nagyban segítette az a mintegy 30 vállalati kiállító és ipari partner, akik duális képzéssel és gyakornoki programokkal várják a Miskolci Egyetem leendő hallgatóit, akik különösen a duális képzések iránt mutattak nagy érdeklődést. A rendezvény azonban nem lett volna teljes sztárfellépők nélkül, a csütörtöki napon az érdeklődők ByeAlex-el találkozhattak, aki köztudottan a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett, és a fellépését követő beszélgetésen elárulta, hogy soha nem volt olyan jó dolga, mint amikor miskolci egyetemista volt.

A Nyílt napok vidám zárásaként pénteken a Dumaszínházból érkező, miskolci származású Bellus István humorista szórakoztatta a résztvevőket.

A legszerencsésebb középiskolások nem csak sok új információval, pozitív benyomással, hanem a kiállító cégek által felajánlott és tombolán kisorsolt ajándékcsomagokkal is gazdagodhattak.

Tekintsétek meg a rendezvény második napján készült képriportot:

Fotó: Kiss Viktor

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 27 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 28 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 29 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.