Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

írta Sajtóanyag, Kiss Viktor, 2016. december 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az ország számos pontjáról is érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-én és 2-án megrendezett Nyílt Napjára, melyet idén is nagy érdeklődés kísért. A két nap alatt több mint kétezer pályaválasztás előtt álló diák vett részt a legkorszerűbb technológiákat bemutató laboratóriumi programokon, látványórákon és a karok bemutatkozó előadásain.

Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

Az ország számos pontjáról - Békéscsabáról, Pécsről, Kaposvárról és Győrből is - érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-2. között megrendezett Nyílt Napjára.

A középiskolások pályaorientációját nagyban segítette az a mintegy 30 vállalati kiállító és ipari partner, akik duális képzéssel és gyakornoki programokkal várják a Miskolci Egyetem leendő hallgatóit, akik különösen a duális képzések iránt mutattak nagy érdeklődést. A rendezvény azonban nem lett volna teljes sztárfellépők nélkül, a csütörtöki napon az érdeklődők ByeAlex-el találkozhattak, aki köztudottan a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett, és a fellépését követő beszélgetésen elárulta, hogy soha nem volt olyan jó dolga, mint amikor miskolci egyetemista volt.

A Nyílt napok vidám zárásaként pénteken a Dumaszínházból érkező, miskolci származású Bellus István humorista szórakoztatta a résztvevőket.

A legszerencsésebb középiskolások nem csak sok új információval, pozitív benyomással, hanem a kiállító cégek által felajánlott és tombolán kisorsolt ajándékcsomagokkal is gazdagodhattak.

Tekintsétek meg a rendezvény második napján készült képriportot:

Fotó: Kiss Viktor

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 17 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 46 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 51 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.