Középiskolások időkapszulái

írta Schäffer Anett, 2017. január 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézete negyedik alkalommal rendezte meg angol nyelvi versenyét, melynek első fordulójára október 25-én került sor, második fordulójára pedig december 9-én.

Középiskolások időkapszulái

Az első fordulón 16 iskolából összesen 156 versenyző vett részt. A verseny népszerűségét mutatja, hogy idén nem csupán a környező iskolákból, de Budapestről és Gyöngyösről is érkeztek diákok a versenyre. Az első fordulón egy az emeltszintű érettségihez hasonló írásbeli tesztet töltöttek ki a versenyzők.

A második forduló során a legjobb 12 versenyző mérhette újra össze a tudását és próbálhatta ki, hogy milyen előadást tartani az egyetemen. A prezentációk egy megadott téma, az időkapszula köré szerveződtek. A diákok nagyon sokféle választ adtak arra a kérdésre, hogy mit tennének egy időkapszulába, igen kreatív és elgondolkodtató előadásokat hallhattunk.

A verseny első helyezettje Magyar Viktória, a Lévay József Református Gimnázium diákja lett, a második helyezést Molnár Ivonn, a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium tanulója érdemelte ki, Nemes Balázs, az MSZC Berzeviczy Gergely Szakgimnáziumának diákja harmadik helyezést ért el.

Gratulálunk a helyezetteknek!

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 13 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 14 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 15 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.