Fiatalodó és megújuló egyetem - Innovatív Tudásváros

írta Sajtóközlemény, 2017. május 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Hosszú távú fejlesztési program indul a Miskolci Egyetemen, mely európai uniós támogatással 1,198 milliárd forint vissza nem térítendő pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

Fiatalodó és megújuló egyetem - Innovatív Tudásváros

A Miskolci Egyetem 2020-ig kidolgozott, „Innovatív Tudásváros” címet viselő programjában általános célként tűzte ki jövőbeni munkájának erőteljes innovációra és kooperációra való építését, a kiválóság fenntartásához nélkülözhetetlen fókuszok kiemelését, hazai és nemzetközi versenyképességének, nemzetközi láthatóságának az erősítését kiemelt szerepet szánva mindezekben a K+F+I tevékenységnek. Ennek megvalósításához illeszkedik a Miskolci Egyetem által elnyert „Fiatalodó és megújuló Egyetem – Innovatív Tudásváros, A Miskolci Egyetem intelligens szakosodást szolgáló intézményfejlesztése” című, EFOP-3.6.1-16-2016-00011 azonosító számú projektje, amelyhez kapcsolódóan 1,198 milliárd Ft 100%-os intenzitású támogatást nyert el. A projekt stratégiai céljai: A Miskolci Egyetem hatékony bekapcsolása a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia megvalósításába, nagyobb hangsúly helyezése a K+F+I folyamatok erősítésére illetve a Kutató Intézeteinek fejlesztésére. Tudományos produktivitás növelése kapcsán a K+F szolgáltatások körének fejlesztése és átalakítása, a kutató intézetek, az akadémiai kutató csoportok megerősítése.

A projekt által közvetlen módon érintett személyek a Miskolci Egyetem kutatással foglalkozó oktatói, kutatói, PhD hallgatói, az Egyetem azon hallgatói, akik a tudománynépszerűsítő, vállalkozóiságot fejlesztő rendezvényeken vesznek részt, valamint a vállalati és más intézményeknél foglalkoztatott, az Egyetemmel kapcsolatban álló kutatók. A projekt megvalósítása a Miskolci Egyetemnél korábban kialakított 5 Kiválósági Központ kutatói munkacsoportjaira épül, és 6 részprojektre tagolódik. A Kiválósági Központok kutatási területei egymáshoz szorosan kapcsolódva biztosítják a tudományos megközelítések sokszínűségének érvényesülését. A kiemelten kezelendő K+F potenciál fejlesztése, az innovációs ökoszisztéma generálása és a technológiai- és tudástranszfer tevékenységek fejlesztése elősegíti az Észak-magyarországi régió versenyképességének a javítását és a helyi gazdaság élénkítését, hozzájárulva ezzel a térségi szintű különbségek mérséklődéséhez.

• FLO RIDA A 2020-AS EFOTT-ON • 5 napja

Az EFOTT szervezőcsapata közzétette az első nemzetközi fellépőt, akit a Velencei-tó partjára várnak: ő pedig nem más, mint a világhírű amerikai rapper, Flo Rida! Produkcióját hazai közönség még biztosan nem láthatta, hiszen régi nagy slágerei mellett legújabb albumával fogja végigbulizni a nyarat. Ráadásul mindezt egy Pitbullal közös dal előzi meg hamarosan. Nézzük, ki mindenki érkezik még a 45. EFOTT-ra!

• A Miskolci Egyetem továbbra is a növekedés útján • 24 napja

A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma 2019-ben a 2018. évihez képest 10 százalékkal emelkedett, amivel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 29 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 56 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.