Logisztikai konferenciát rendezett a Miskolci Egyetem

írta Sajtóközlemény, 2017. május 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete által koordinált H2020 UMi-TWINN projekt kereté-ben 2017. május 22-én „Ipar 4.0, Logisztika 4.0: Kihívások és lehetőségek” címmel nem-zetközi konferenciát rendeztek Budapesten.

Logisztikai konferenciát rendezett a Miskolci Egyetem

A konferencia szervezői között az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Gyártás és Logisztika Munkacsoportja, az MTA SZTAKI, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Gépipari Tudományos Egyesület és a Pest Megyei Gyáriparosok Szövetsége szerepelt.

A konferenciát Lepsényi István gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtit­kár nyitotta meg, aki beszédében elmondta, hogy a kormány – a szakmai szervezetekkel közösen – dolgozik a logisztikai stratégia átalakításán, emellett beszállító-fejlesztési prog­ramot és a logisztikai központok fejlesztését támogató pályázatot indított. Lepsényi állam­titkár úr beszédében méltatta a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetében és az MTA SZTAKI-nál folyó szakmai munkát, és hangsúlyozta, hogy számít a két intézet közreműkö­désére a logisztikai stratégia kidolgozásában. Államtitkár úr hangsúlyozta, hogy a kiemel­kedő gazdasági növekedés fenntartásában kulcsszerep jut a logisztikának: az ágazat több mint 6 százalékkal járul hozzá a bruttó hazai termékhez, de további jelentős növekedésre lehet képes.

A konferencia első szakmai előadását „A logisztika szerepe a magyar gazdaság fejlődésé­ben” címmel Prof. Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke tartotta. Alelnök úr elő­adásában hangsúlyozta, hogy „Hazánk jelenleg Európa egyik fontos összeszerelő üzeme, és a kedvező földrajzi elhelyezkedése okán átgondolt stratégiával, a meglévő kapacitások valamint az infrastruktúra célirányos bővítésével akár logisztikai központja is lehet.”

A konferencia házigazdája Prof. Dr. Illés Béla, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Gyártás és Logisztika Munkacsoport vezetője, a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetének igazgatója volt. Professzor úr előadásában beszámolt az UMi-TWINN projekt eddigi ered­ményeiről, a partnerek – a Grazi Műszaki Egyetem, a magdeburgi Fraunhofer Intézet és a luxemburgi Intelligentsia Consultants – projektben betöltött szerepéről. A projekt elsősor­ban a Miskolci Egyetem oktatási tananyagának korszerűsítését célozza meg, ezen belül is három témára fókuszál: a logisztikai rendszerek és hálózatok tervezésére, az intelligens szállítórendszerekre és az anyagmozgató berendezések dinamikai vizsgálatára. Az előadó elmondta, hogy a H2020 projekt nagy lehetőséget teremt az új, külföldön már bevált, itthon még nem ismert módszerek megismertetésére, és a személyes kapcsolatok kialakítására.

A konferencia egyik főszervezője az MTA SZTAKI és az általa koordinált Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform volt. A Platform keretében végzett tevékenységről az MTA SZTAKI igazgatója, Prof. Dr. Monostori László tartott előadást. Az akadémikus előadásában a kiber-fizikai termelési és logisztikai rendszerek területén megvalósult magyarországi főbb aktivitásokat és eredményeket mutatta be.

Az előadók között a Grazi Műszaki Egyetem és a magdeburgi Fraunhofer Intézet mellett jelentős hazai felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek vezető kutatói és a szakterület kiemelkedő hazai ipari szakemberei szerepeltek. A konferencián közel 90 nemzetközi és hazai ipari szakember és kutató vett részt.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 10 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 19 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 21 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 37 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.