Társadalmi innováció és felelősségvállalás – T-Modell Junior

írta Varga Krisztina, 2017. június 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A társadalmi innováció kérdéseivel foglalkozó T-Modell folytatásaként, a Nemzeti Tehetségprogram keretében megvalósuló T-Modell Junior projekt általános célja a tehetséges hallgatók felkészítése és bevonása a Miskolci Egyetem társadalmi felelősségvállalásként végzett társadalmi innovációs szolgáltatásaiba.

Társadalmi innováció és felelősségvállalás – T-Modell Junior

A projekt hozzájárul az egyéni társadalmi felelősségvállalást támogató kompetenciák és hálózati kapcsolatok erősödéséhez, miközben közvetlenül hasznosítható közösségi eredményeket is eredményez.

Az elmúlt közel egy év során számos szakmai tevékenység zajlott le. Többek között megrendezésre került a VII. „Periféria” LHH Nyári Egyetem, ahol a résztvevők 4 napon keresztül bővítették ismereteiket a társadalmi vállalkozások témakörében, terepmunkát végeztek, előadásokat hallgattak. 2016 őszén a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói a Susánszky János, illetve a „Margó” esettanulmány megoldó és készítő versenyen mérték össze tudásukat más egyetemek csapataival. 2017-ben több szakmai kirándulás, egy konferencia és egy diáktalálkozó színesítette a programot. Ezek közül kiemelendő a „Nyelvében él a társadalom” mottóval megrendezett Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékek 8. Országos Találkozója (2017. április 27-28.), és a Nemzetközi Nyelvész Diáktalálkozó, aminek a 2017. május 11-13. közötti 25. GeSuS konferencia adott otthont . A projekt zárására 2017. június 14-én, egy Társadalmi Innovációs Nap formájában kerül sor, melynek meghívóját a következő oldalon találják az érdeklődők: http://nemzetkozi-gazdalkodas.hu/T-Modell.

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 8 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 14 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 28 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 32 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

Rada János