A bajnokság 4. legjobb csapata lett a MEAFC!

írta Drahos Gábor, 2017. június 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A bronzéremről ugyan lemaradtunk, ám összességében sikeres szezont zártunk.

A bajnokság 4. legjobb csapata lett a MEAFC!

MEAFC-OSE-Lions 69-84 (17-18, 16-22, 17-21, 19-23)

NB I/B rájátszás a 3. helyért, Miskolc, Generali Aréna, 300 néző

Vezette: Pozsonyi László, Rácz Zsolt, Balogh Gyula.

MEAFC: Szögi (14), Drahos (5), Máté, Lippai (18), Price. Csere: Galló (11), Kopasz (6/6), Szepesi (6/6), Endrész (5), Takács (2), Orosz (2). Edző: Bene Szilárd.

Oroszlány: Rackley (14/3), Kiss (11/3), Kovács (17), Varga (10), Horváth (9). Csere:  Wehner (9), Tanács (7/3), Madár (3/3), Joó (2), Zsíros (2), Burai.

Bene Szilárd, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak, mindkét mérkőzésen jobban játszottak, megérdemelten lettek bronzérmesek. A pillanatnyi csalódottságon túl kell lépnünk, hiszen az elmúlt 40 év legjobb eredményét értük el ebben a szezonban. Itt szeretnék gratulálni a saját játékosainknak az egész éves teljesítményhez, amit a szezon előtt nem sokan gondoltak, hogy képesek leszünk rá. Tényezőkké váltunk az NBI/B csoportban, tiszteletet vívtunk ki az egyesületünknek, manapság igen jól cseng a MEAFC név. A szezon végeztével szeretnék köszönetet mondani az egyesületünk vezetésének, ill. a támogatóinknak, hogy egész évben nyugodt körülményeket biztosítottak a felkészülésünkhöz, továbbá külön köszönet a szurkolóinknak, akik egész évben buzdítottak minket és ezáltal arattunk közös győzelmeket.

• Hosszabbításos vereség Győrben!

Hosszabbításos vereség Győrben! • 11 napja

A legutóbbi mérkőzésen kiállított Szögi nélkül is markánsan kezdett a MEAFC. Drahos és Máté pontjaikkal meglepték a győrieket, akik hamarosan hatalmasra nőtt szlovák légiósukat, Domsizt-ot is bevetették. A negyed végére sem lassult a vendégek sebessége, így megérdemelten vezetett a borsodi gárda (18-23).

• Miskolci kosarasok az Egyetemi Válogatott csapatában!

Miskolci kosarasok az Egyetemi Válogatott csapatában! • 16 napja

December 2-án a budapesti Tüskecsarnokban ismét megrendezésre kerül a kosárlabda Kelet-Nyugat All Star Gála. A szervezők ismét egy igazán látványos kosárünnepet terveznek.

• Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM • 18 napja

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson.

• Ivan and the Parazol interjú – „Megnyomjuk az Amerika gombot, hátha működik”

Ivan and the Parazol interjú – „Megnyomjuk az Amerika gombot, hátha működik” • 18 napja

Az Ivan and the Parazol miskolci Helynekemben adott szeptemberi koncertje kapcsán készítettünk interjút a srácokkal. Vitáris Ivánnal, a zenekar frontemberével és Deli Somával, a Middlemist Redből segítségként érkezett basszusgitárossal beszélgettünk.

Rada János