Nyolcadik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája

írta Dr. Dobos László, 2017. június 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen 2009. szeptember 18.-án először induló Szépkorúak Akadémiája VIII. évét zárta ünnepélyes keretek között 2017. június 9.-én az Egyetem Díszaulájában.

Nyolcadik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája

A Miskolci Egyetemen 2009. szeptember 18.-án először induló Szépkorúak Akadémiája VIII. évét zárta ünnepélyes keretek között 2017. június 9.-én a Miskolci Egyetem Díszaulájában.

A 2016/2017. tanévre 141 fő Szépkorú Társunk kérte regisztrációját a Szépkorúak Akadémiájának VIII. évére. A teljes tanév során 104 órát hallgattak meg a résztvevők, az egyetem professzorai és minősített oktatói, valamint külső előadók előadásai során. Az előadásokat minden esetben aktív konzultáció követte. Az ünnepélyes tanévzárón 130 fő vehette át Óváriné Dr. Balajti Zsuzsannától, az egyetem tanulmányi rektorhelyettesértől a díszes certifikációt.

A résztvevőket köszöntötte  a Miskolci Egyetem rektorhelyettese, Miskolc MJ Város alpolgármestere, valamint a képzés felelőse. A résztvevők nevében egy hallgató mondott köszönetet az egyetem vezetésének, az oktatóknak és szervezőknek áldozatos munkájukért.

A Szépkorúak Akadémiája a 2017/2018. tanévben is folytatja munkáját
​A teljes információ megjelenik honlapunkon: www.harmadikkoregyeteme.hu​

​Szeretettel:
Dr. Dobos László 3KEMA Kuratórium elnöke
D. Laci​

• A CAT fordítóverseny eredményhirdetése

A CAT fordítóverseny eredményhirdetése • 4 napja

A Miskolci Egyetem BTK MFI Alkalmazott Nyelvészeti és Fordítástudományi Tanszéke, valamint a STAR Solutions Kft. április 7-én SZEGÉNYSÉG TÖBB NYELVEN címmel fordító versenyt rendezett a Fordító és tolmács MA, valamint a Társadalomtudományi és gazdasági szakfordító szakirányú továbbképzés (TGSZ) hallgatói számára.

• Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól • 10 napja

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

• Óriásit hajrázott a MEAFC!

Óriásit hajrázott a MEAFC! • 11 napja

Lendületes és egységes csapat hírében állt a Pécs, amit már az első negyedben a pályán is bebizonyítottak. Béres lépett be kétszer is jó ütemben, Demeter és Krnjajski vezetésével a vendégek azonban utolérték a házigazdát, majd szép helyzetekből elért kosaraikkal tartották az előnyt.

• MEAFC-Oroszlány 75-76

MEAFC-Oroszlány 75-76 • 12 napja

Közel telt ház előtt játszott végletekig kiélezett mérkőzést a MEAFC kosárlabda csapata. A bajnoki elődöntőbe jutásért vívott párharc második felvonását hihetetlen izgalmak között végül egyetlen ponttal a vendég oroszlányiak nyerték.

Rada János