Remekül sikerült Élő Adás

írta Tóth Evelin, 2017. június 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

1997-ben egy csoport fiatal Lutter Imre irányításával nekilátott színházat teremteni a Miskolci Egyetemen. Kisebb kihagyás után Potonyecz Fanni miskolci egyetemista és Nádasy Erika színművésznő vezetésével 2016-ban újra porondon az Egy Maszk.

Remekül sikerült Élő Adás

1997-ben egy csoport fiatal Lutter Imre irányításával nekilátott színházat teremteni a Miskolci Egyetemen. Kisebb kihagyás után Potonyecz Fanni miskolci egyetemista és Nádasy Erika színművésznő vezetésével 2016-ban újra porondon az Egy Maszk.

A drámaműhelyről már többször is írtunk, és a jövőben is fogunk, mert új távlatok nyíltak meg előttük. Az Északkelet Regionális Versmondó Egyesület és a Térerő Közösségi Alapítvány összefogása által az Egy Maszk Élő Adásra pályázott, és kiválasztásra került. Ez egy adománygyűjtő est volt, ahol a kiválasztott – idén három – civil szervezeteknek prezentáció keretén belül kellett felvázolnia, hogy mik a jövőbeli terveik, amelyekhez támogatásra van szükségük.

Az Erzsébet Fürdőben tartott est nagyon jó hangulatban telt, és mindegyik „ügy” rengeteg támogatással térhetett haza a nap végén. Az Egy Maszk megállíthatatlanul tör a köztudat felé, és nem csak az egyetemen. Most, hogy sikerült kihasználniuk egy ilyen lehetőséget, még nagyobbat álmodtak. Nézzük hát, hogy miféle tervekkel készülnek a maszkosok a következő tanévre!

Még mielőtt belefogna, Potonyecz Fanni, a kör vezetője leszögezi, hogy a drámaműhely célja kettős: kulturális és társadalmi.

- Kulturális, mert előadásainkkal érzéseket közvetítünk a művészeten keresztül, szórakoztatunk és elgondolkodtatunk. A rendhagyó irodalomórákkal, melyeket tervezünk, a gyerekekhez a verseket és a színdarabokat úgy vihetjük közelebb, hogy az magyarázzon egy élethelyzetet, hogy értsék és érezzék azokat, és ne egy kötelezően megtanult szövegnek tekintsék. Célunk, hogy úgy gondoljanak rájuk, azokat emberek írták különböző sorsokban, azok kitépett szívek.

Megemlíti azt is, hogy az Egy Maszk mindenki számára nyitva áll, szeretnék az elzárt Egyetemvárost összekötni Miskolc városával, egyfajta hídként szolgálna ehhez a társulat és az általuk rendezett programok. Emellett pedig minden korosztályt szeretnének megmozgatni, ezt pedig a fórumszínház ötletével kiviteleznék.

- Az Egy Maszk jelenlegi projektje céljául tűzte ki a fórumszínház szervezését a gimnáziumokban. A fórumszínház felépítése kezdetben bizalomjátékokkal és szituációs helyzetgyakorlatokkal indulna, majd aztán vagy az osztályt éppen érintő problémakört kezdenénk kibontani, amelyeket megbeszélünk, vagy hogyha ilyet nem tudnak mondani, ez esetben akkor érvényben lévő újságcikkeket dolgoznánk fel. A fórumszínház kitűnően alkalmas arra, hogy a színház módszereivel feloldódjanak olyan problémák, amik máshogy nem tudnak. A résztvevők konfliktuskezelési technikái, problémamegoldó képessége javul a csapatmunkával és a kreativitással. Ezek a technikák arra vannak kitalálva, hogy megtapasztaljuk, hogyan lehet a társadalmi érzékenységet növelni, belecsöppeni idegennek tűnő élethelyzetekbe. Az olyan középiskolások, akik csak mikrokörnyezetükkel találkoznak, azoknak ez a mindennapokból kiszakító és elgondolkodtató játék lehetőség arra, hogy fejlődjenek és játékosan váljanak társadalmi problémákat értő egyénekké.

De ez még nem minden! Több olyan művészeti estet is terveznek a közel jövőben, amilyen az idei évben a Maszkok éjszakája volt. Terveznek ünnepi előadásokat szépkorúak otthonában, és a legnagyobb vállalásuk egy Mini Színjátszó Fesztivál lesz. Ehhez más színjátszó társulatokat fognak felkeresni, akik majd ellátogatnak Miskolcra, és bemutatják saját darabjaikat, átadják tudásukat, tapasztalatukat, és szórakoztatják a miskolci közönséget.

Sok sikert kívánunk az Egy Maszk drámaműhely további tevékenységéhez, reméljük, mindent meg tudnak majd valósítani! A társulat pedig hálásan köszöni a Térerő Közösségi Alapítvány segítségét, támogatását a nagyobb céljaik megvalósításához.

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 474 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 595 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 616 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 653 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30