Díjátadót tartott a MEAFC kosárlabda csapata!

írta Drahos Gábor, 2017. június 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Fiatal kosarasai elismerésével egybekötött évzáróval fejezte be idei szezonját a MEAFC kosárlabda szakosztályának utánpótlása. Az Egyetemi Körcsarnok tövében megtartott évzáró ünnepségen tíz korosztályban (1999-2008) hirdettek győztest.

Díjátadót tartott a MEAFC kosárlabda csapata!

„Úgy vélem, sikeres évet zárt a MEAFC utánpótlása, hiszen nem csupán létszámban bővült a bázisunk, de minden korosztályban sikerült remek eredményeket elérnünk. Kenguru és gyermek korosztályban „A” csapatunk az Országos Jamboree-ba jutott, serdülő „A” gárdánk a Kiemelt Bajnokságban állt helyt, kadett és junior legényeink pedig régiós bajnokként zártak. Gratulálok nem csupán játékosainknak, de edzőiknek is a rengeteg elvégzett munkáért” – emelte ki Drahos Gábor, a MEAFC utánpótlásának vezetője.

A klub edzőinek szavazatai alapján 2016/17-ben a MEAFC „Legjobb játékosa” és „Legtöbbet fejlődött játékosa” díját az alábbi játékosok érdemelték ki:

Legjobb játékos:

Horváth Péter (2008)

• Vereséggel zárta az Eb-t két férfi csapatunk

Vereséggel zárta az Eb-t két férfi csapatunk • 29 napja

A Debrecen és a Miskolc is alulmaradt a helyosztón az Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság vasárnapi záró napján. A bajnok Debrecen 35 percen át jól tartotta magát igen jó képességű török ellenfelével szemben, a házigazda Miskolc pedig szinte végig futott az eredmény, s osztrák ellenfele után.

• Hosszabbítás után lett a 3. a TFSE női csapata az Eb-n

Hosszabbítás után lett a 3. a TFSE női csapata az Eb-n • 29 napja

Kőkemény küzdelemben, a mérkőzés nagy részében vezetve hosszabbítás után legyőzte a csoportmeccshez képest jelentősen megerősödő pozsonyi csapatot és bronzérmes lett az egyetemi kosárlabda Eb-n.

• Véget ért az Egyetemi Kosárlabda Eb

Véget ért az Egyetemi Kosárlabda Eb • 29 napja

A bronzos TFSE-lányoknak köszönhetően a magyar résztvevők sem maradtak érem nélkül a július 23-án befejeződött miskolci Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokságon. A 10., illetve 12. helyen végzett Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem pedig kiváló tapasztalatokkal gyarapíthatta fegyvertárát.

• Kínai járműipari delegáció látogatása a Miskolci Egyetemen

Kínai járműipari delegáció látogatása a Miskolci Egyetemen • 29 napja

A Miskolci Egyetem tagja a Magyar Gépjárműipari Innovációs (MGI) Konzorciumnak, ezért 2017.07.21-én Kína egyik járműipari központjaként is számon tartott Chongquing város egyetemi és vállalati szakemberekből álló delegációja tett látogatást Egyetemünkön.

Rada János