Miskolci Jogászképzés 35. jubileumi tanévét lezáró konferencia

írta www.uni-miskolc.hu, 2017. június 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az Igazságügyi Minisztérium 2016-ban „A jogászképzés színvonalának emelését célzó” programot indított. Ennek részeként a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán összesen 14 kutatási és oktatásfejlesztési program kaphatta meg a Minisztérium támogatását. A programok között egyaránt voltak kari szintű projektek (például Miskolci Jogi Kari Jogklinika Program, Bruckner Győző tehetséggondozó szakkollégium), illetve intézeti, tanszéki kutatások. A programokban összesen mintegy ötven oktató-kutató, tíz adminisztratív dolgozó, hét PhD hallgató és harminc joghallgató vett rész.

Az Igazságügyi Minisztérium Kutatási és Oktatásfejlesztési Programjainak zárókonferenciáján Dr. Vízkelety Mariann igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkár köszöntötte a résztvevőket és hangsúlyozta az Igazságügyi Minisztérium elköteleződését a jogászképzés és a jogtudomány támogatása mellett. Prof. Dr. Farkas Ákos, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja általánosan értékelte a megvalósult projekteket, majd ezt követően az egyes projektfelelősök mutatták be a kutatási és oktatásfejlesztési tevékenységük során elért eredményeket.

A rendezvény zárásaként Prof. Dr. Farkas Ákos dékán oklevelet adott át a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán IM Nemzeti Kiválósági Ösztöndíjat elnyert jogász hallgatóknak, és az IM Kutatási és Oktatásfejlesztési Programjaiban részt vevő doktorandusz hallgatóknak és joghallgatóknak.

A rendezvény keretében az Igazságügyi Minisztérium támogatásával folyó "Herbstakademie I. Német-Magyar Őszi Akadémia" c. projekt részeként életre hívott, az alternatív vitarendezés és konfliktuskezelés témakörét lefedő nemzetközi online folyóirat ünnepélyes bemutatására is sor került. Az „Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Európai Szemle” nevet viselő online folyóirat célja az alternatív konfliktuskezelés és vitarendezés témakörében tudományos igényű tanulmányok közlése, valamint a gyakorló szakemberek által felvetett gyakorlati kérdésekre és problémákra adekvát válaszok adása, ezáltal az elmélet és a gyakorlat, illetve a különféle szakterületek mind hazai, mind nemzetközi szinten történő összekötése. A folyóirat a választottbíráskodás, békéltetés aktuális kérdéseivel csakúgy foglalkozni kíván, mint az egyéb intézményesített (pl. bírósági mediáció) vagy azon túli (pl. utógondozás keretében életre hívott családi csoportkonferencia) konfliktuskezelési lehetőségek körével.

A rendezvény méltó alkalmat szolgáltatott továbbá az alapítása 35. évfordulóját ünneplő Állam- és Jogtudományi Kar jubileumi tanévének értékelésére is. Ennek során Prof. Dr. Farkas Ákos dékán áttekintette a miskolci jogászképzés történetét, fontosabb mérföldköveit és a jubileumi tanévben megvalósult rendezvényeket.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 31 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 32 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.