Lányok érem-közelben, fiúk egymás ellen

írta Sajtóközlemény, 2017. július 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Lányok érem-közelben, fiúk egymás ellen

Miskolc, 2017. július 22. – Mindhárom magyar csapat győzelmet aratott a miskolci 14. Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság helyosztók előtti utolsó felvonásában. A hazai női bajnok TFSE a horvátok elleni könnyed győzelemmel – minden eddigi magyar eredményt felülmúlva - már a legjobb 4 között van. A férfi első Debrecen szlovák, a házigazda Miskolc portugál gárda legyőzése után, egymás ellen játszhat a torna 9. helyéért.

Bár a TFSE lányai előzetesen némiképp tartottak a horvát Osijek Egyetem csapatától, az egymás elleni mérkőzésen ennek semmi nyomát nem lehetett látni. Boros Zoltán együttese 63-32 arányú könnyed győzelemmel jutott be a legjobb 4 közé. – A minimális célkitűzésünket elértük, szerettünk volna mindenképpen a legjobb nyolc között végezni hazai környezetben – értékelt Boros Zoltán. – Az már hab a tortán hogy csoportelsőként és a horvát egyetemet legyőzve a négy között vagyunk. Ha jól tudom ez történelem, mert magyar csapat ilyen jó pozícióban az egyetemi Eb-k történetében még nem volt. Eddigi jó teljesítményünk alapja a védekezésünk volt, melyben első perctől az utolsóig maximálisan odatették magukat a lányok fizikálisan és fejben. Szombaton, a döntőbe jutásért a francia csapat már nagyon erős ellenfélnek ígérkezik, de nekik esünk aztán lesz, ami lesz. Az utolsó leheletünkig küzdeni fogunk, hogy döntőbe kerülhessünk. Ettől függetlenül, ha már idáig eljutottunk, mindenképpen szeretnénk érmet szerezni.

Debrecen-Miskolc a 9. helyért

Mindkét férfi gárdánk – a Debreceni és a Miskolc Egyetem – az alsóházban folytatta pénteken az Eb-szereplést. A Debreceni Egyetem a szlovák Comenius Egyetem csapatával csapott össze és nyert 83-62-re, így eldőlt, hogy a két magyar gárda egymással mérkőzhet meg szombaton 13:45-kor a 9. helyért. – A csoportban gyakorlatilag papírforma eredmény született, hiszen mind az olasz, mind a francia csapat játékosai jóval magasabban jegyzett bajnokságokban edződnek, mint mi – fogalmazott Kovács Imre, a debreceniek trénere. - Bár szerettünk volna továbbjutni a csoportból, sajnos el kell ismernünk, hogy ezek az együttesek előttünk járnak. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy mindkét mérkőzésnek volt olyan szakasza, melyben teljesen egyenrangú ellenfelek tudtunk lenni. Nagyon örülök, hogy a harmadik mérkőzésre nem engedtünk le, és fáradtság ide, vagy oda, olyan iramot tudtunk diktálni, amivel a román ellenfelünk nem tudott mit kezdeni. A 9-16. helyért a szlovákokkal találkoztunk, és szerencsére ott folytattuk, ahol a csoportmeccseket befejeztük.

A második negyedet leszámítva az ellenfélre tudtuk erőltetni a gyors játékot, így egy percig sem forgott veszélyben a győzelem. Véleményem szerint, ha kicsit könnyebb csoportot kapunk, most a legjobb nyolc között harcolhatnánk, de nincs okunk panaszra, hiszen nagyon színvonalas mérkőzéseket játszottunk. Örülök, hogy a következő találkozót a Miskolccal vívjuk, hiszen velük az egyetemi és az NB1/B-s bajnokságban is mindig jókat mérkőzünk. Nagyon elégedettek vagyunk a szervezéssel, Miskolc kitűnő házigazda, azt gondolom, hogy ők is és mi is méltóképpen képviseljük Magyarországot, ennek ellenére szeretnénk legyőzni őket is.

A Miskolci Egyetem csapata a portugál Aveiró Egyetemmel mérkőzött meg és színvonalas csatában, 61-54-re diadalmaskodott. Meccsről meccsre egyre jobban összekovácsolódott a csapat, így kemény küzdelmekre számítva, de bizakodva várjuk a folytatást – mondta Drahos Gábor, a miskolciak mestere. - A portugálok elleni sikerünk az alsóház felső ágát jelenti, ahol a Debrecen csapatával találkozunk. Célunk nem lehet más, mint zsinórban negyedik győzelmünkkel a 9.helyen zárni az Európa-bajnokságot!

Döntő, eredményhirdetés

A női bronzmérkőzést július 23-án, vasárnap, 16 órától rendezik meg a felújított Egyetemi Körcsarnokban. A női döntőnek  - szintén vasárnap - a Generali Aréna ad otthont 18:15-től, ahol előtte 16:00 órától a férfi bronz-csata, utána, 20:30-tól a férfi finálé lesz. A mérkőzések után, 22:15-től tartják meg az eredményhirdetést, ahol különdíjakat is átadnak.

Fotó: Rogosz Péter

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 20 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 22 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.