MEN Fesztivál 2014

írta Kiss Viktor, 2014. május 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A zord idő ellenére idén is fantasztikus hangulatban telt a hagyományőrző programokkal tarkított Miskolci Egyetemi Napok, május 13-15 között.

MEN Fesztivál 2014

Az idei MEN Fesztivált ezúttal nem fogadta kegyeibe az időjárás, ám ennek ellenére a nagyszerű hangulatban telt rendezvényen olyan remek fellépők szolgáltatták a talp alá valót, mint a Carbonfools, Magashegyi Underground, New Level Empire, Kozmix, Dévényi Tibi bácsi és pöttyös labádi, illetve nem utolsó sorban Nagy Feró, aki dalban mondta el, hogyan is kell beosztani egy ideális napot.

A hagyományőrző programok tekintetében és összesítésben a Gazdaságtudományi Kar Csapata bizonyult a legjobbnak, így ők érdemelték ki az egyetem kulcsát, valamint az első helyért járó elismerő oklevelet, melyet Prof. Dr. Torma András, az egyetem rektora adott át a győztes csapatnak, az eredeményhirdetést követően.

fotók: Kiss Viktor

(Az idei hagyományőrző programok győztes csapata a Gazdaságtudományi kar lett!)

Az idei MEN Fesztiválról készült hivatalos fotóanyagot a www.facebook.com/MiskolciEgyetemiNapok facebook oldalán tudjátok napi bontásban megtekinteni és letölteni.

Közvetlen elérhetőség a képgalériákhoz:
www.fb.com/MiskolciEgyetemiNapok/photos_albums

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.