Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

írta Sajtóközlemény, 2017. szeptember 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

„FŐNIX ME” – Megújuló Egyetem felsőoktatási intézményi fejlesztések a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében EFOP 3.4.3-16-2016-00015

Miskolc, 2017. szeptember 11. – A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés, ahol többek között gépészmérnöki, egészségügyi gondozás és prevenció alapképzésre, anyagmérnöki alapszakra iratkozhattak be a hallgatók.

A „Főnix ME” középpontjában – többek között – a Miskolci Egyetem versenyképességének fokozása, képzéseihez és szolgáltatásaihoz való hozzáférés javítása; az intézmény szellemi potenciáljára alapozva a régióban jellemző társadalmi és területi hátrányok csökkentése, a diplomások arányának növelése, a fogyatékkal élők és hátrányos helyzetűek életminőségének, valamint munkaerőpiaci esélyeinek javítása áll.

A felsőoktatáshoz való könnyebb hozzáférés, valamint a hátrányos helyzetű régiók versenyképességének javítása érdekében a Miskolci Egyetem a 2017-es általános felvételi eljárás során két-két képzést hirdetett meg Sátoraljaújhelyen és Ózdon. Sátoraljaújhelyen közösségi felsőoktatási képzési központ létrehozásával az idei tanévben elindult a gépészmérnöki és az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak, míg Ózdon telephely létesítésével szociális munka és anyagmérnöki alapszak keretében indult el az oktatás.

A felsőoktatási stratégia mentén, de a helyi munkaerőpiaci igények figyelembe vételéve, a teljes mértékben projektből finanszírozott képzésekre Ózdon és Sátoraljaújhelyen összesen 57 hallgató nyert felvételt és kezdhette el lakóhelyén, vagy ahhoz nagyon közel felsőfokú tanulmányait.

A felsőoktatási stratégia szerint az ország közösségi felsőoktatási képzési központjai elsősorban a hátrányos helyzetben lévő térségekben nyújtanak segítséget, ahol a felsőoktatási intézmények nagyobb távolsága miatt nehézségekbe ütközik a részvétel a felsőfokú oktatásban.

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 8 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 14 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 28 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 32 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

Rada János