Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

írta Sajtóközlemény, 2017. szeptember 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

„FŐNIX ME” – Megújuló Egyetem felsőoktatási intézményi fejlesztések a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében EFOP 3.4.3-16-2016-00015

Miskolc, 2017. szeptember 11. – A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés, ahol többek között gépészmérnöki, egészségügyi gondozás és prevenció alapképzésre, anyagmérnöki alapszakra iratkozhattak be a hallgatók.

A „Főnix ME” középpontjában – többek között – a Miskolci Egyetem versenyképességének fokozása, képzéseihez és szolgáltatásaihoz való hozzáférés javítása; az intézmény szellemi potenciáljára alapozva a régióban jellemző társadalmi és területi hátrányok csökkentése, a diplomások arányának növelése, a fogyatékkal élők és hátrányos helyzetűek életminőségének, valamint munkaerőpiaci esélyeinek javítása áll.

A felsőoktatáshoz való könnyebb hozzáférés, valamint a hátrányos helyzetű régiók versenyképességének javítása érdekében a Miskolci Egyetem a 2017-es általános felvételi eljárás során két-két képzést hirdetett meg Sátoraljaújhelyen és Ózdon. Sátoraljaújhelyen közösségi felsőoktatási képzési központ létrehozásával az idei tanévben elindult a gépészmérnöki és az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak, míg Ózdon telephely létesítésével szociális munka és anyagmérnöki alapszak keretében indult el az oktatás.

A felsőoktatási stratégia mentén, de a helyi munkaerőpiaci igények figyelembe vételéve, a teljes mértékben projektből finanszírozott képzésekre Ózdon és Sátoraljaújhelyen összesen 57 hallgató nyert felvételt és kezdhette el lakóhelyén, vagy ahhoz nagyon közel felsőfokú tanulmányait.

A felsőoktatási stratégia szerint az ország közösségi felsőoktatási képzési központjai elsősorban a hátrányos helyzetben lévő térségekben nyújtanak segítséget, ahol a felsőoktatási intézmények nagyobb távolsága miatt nehézségekbe ütközik a részvétel a felsőfokú oktatásban.

• Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen!

Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen! • 11 napja

A hazai légiós, Krstic gyors öt pontjával kezdődött az alapszakasz első körének utolsó fordulója, ám válaszként Szögi meg sem állt tíz egységig. Szögi mellett Máté is két szép kosárral folytatta, így egy pontban gazdag első negyed ért véget közel egállal (25-24).

• Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni!

Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni! • 11 napja

Hazai ziccerrel és vendég büntetőkkel indult a keleti rangadó. Máté sikeres tempódobásaival vétette magát észre, ám a Cápák nagyon elkapták a fonalat. Négy sikeres távolijukkal elléptek a Miskolctól (21-32).

• „Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„

„Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„ • 16 napja

Olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak, ebben a cikkben Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával készült interjúnk olvashatjátok.

• A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek

A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek • 19 napja

A fagyöngy eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza, itt vált a szeretet jelképévé. A fagyöngy alatt adott csók pedig az örök szerelmet hozza magával a hiedelem szerint, és ez a hit manapság már az ünnepekkel jár kéz a kézben.

Rada János