Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

írta www.uni-miskolc.hu, 2017. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

A Program keretében a műszaki karok BSc képzésben részt vevő elsőéves hallgatói a lemorzsolódás csökkentése érdekében személyre szabott konzultációkon vehettek részt olyan alaptárgyakból, mint matematika, fizika, mechanika és informatika. A Miskolci Egyetem díjmentes beiskolázási és középiskolai tehetséggondozási eseményeit, rendezvényeit is támogatta a Program. Az érettségire való felkészülést segítő egyetemi konzultációs órák matematikából, fizikából, a tudománynépszerűsítő rendezvények a fizika izgalmas területeiről mind a Terplán Zénó programnak köszönhetően valósultak meg az elmúlt évben. Ugyancsak ez a Program támogatta a felkészülést a Miskolci Egyetem tavalyi tanévben elnyert újabb sikeres pályázataira is.

2017. szeptember 13-án és 14-én a Miskolci Egyetem Szakmai Konferencián mutatja be a Terplán Zénó programban részt vevő fiatal oktatók, kutatók eddig elért eredményeit. A 2016/17-es tanév kiemelkedően teljesítő fiatal oktatói közül négyen díjat is átvesznek az egyetem Rektorától és Kancellárjától: a Műszaki Anyagtudományi Karon dr. Mikó Tamás tudományos munkatárs, a Műszaki Földtudományi Karon Kolencsikné Tóth Andrea tanársegéd, a Gépészmérnöki és Informatikai Karon dr. Burmeister Dániel egyetemi docens és Somogyiné dr. Molnár Judit egyetemi docens.

Az Egyetem vezetésének célja, hogy perspektívát tudjon nyújtani fiatal oktatóinak, kutatóinak, és a jó gyakorlatot kiterjeszthesse az Egyetem összes karára. Ily módon a Miskolci Egyetem oktatói-kutatói közösséges stabil és biztosított legyen.

Terplán Zénó professzor

Terplán Zénó professzor legendás tanára volt a Miskolci – akkor még Nehézipari Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karának. Mérnökök százai figyelték a Gépelemek előadásokon professzor úr tökéletes rajzait és izgalmas, tudománytörténeti érdekességekkel színesített előadásait. Jobb és bal kézzel egyszerre rajzolt a táblára mértani pontosságú egyeneseket és köröket, melyekből pillanatok alatt tengelyek, csapágyak, fogaskerekek lettek. Hasonló iskolateremtő egyéniségekben gazdag múltra tekintenek vissza az egyetem műszaki karai, és eljött az idő, hogy az ő hitüket, elszántságukat folytatva megújuljanak a Terplán Zénó Program segítségével is.

• Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen!

Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen! • 11 napja

A hazai légiós, Krstic gyors öt pontjával kezdődött az alapszakasz első körének utolsó fordulója, ám válaszként Szögi meg sem állt tíz egységig. Szögi mellett Máté is két szép kosárral folytatta, így egy pontban gazdag első negyed ért véget közel egállal (25-24).

• Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni!

Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni! • 11 napja

Hazai ziccerrel és vendég büntetőkkel indult a keleti rangadó. Máté sikeres tempódobásaival vétette magát észre, ám a Cápák nagyon elkapták a fonalat. Négy sikeres távolijukkal elléptek a Miskolctól (21-32).

• „Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„

„Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„ • 16 napja

Olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak, ebben a cikkben Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával készült interjúnk olvashatjátok.

• A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek

A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek • 19 napja

A fagyöngy eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza, itt vált a szeretet jelképévé. A fagyöngy alatt adott csók pedig az örök szerelmet hozza magával a hiedelem szerint, és ez a hit manapság már az ünnepekkel jár kéz a kézben.

Rada János