Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

írta HÖOK, 2017. szeptember 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Az idei évben tíz hazai felsőoktatási intézményben (Debreceni Egyetem, Dunaújvárosi Egyetem, Eszterházy Károly Egyetem, Miskolci Egyetem, Neumann János Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Széchenyi István Egyetem) és három külhoni régióban (Erdély, Kárpátalja, Vajdaság) várjuk a mentoráltak jelentkezését.

Miért jó ez Neked?

Mert egy olyan felsőbb éves hallgató segíti a belépésedet a kari tudományos életbe, aki saját maga is megjárta azt az utat elsőévesként, ami előtted áll. Rajtuk kívül olyan külsős trénereket, szakembereket, oktatókat vonunk be, akiktől a számotokra a lehető legtöbb hasznos tudást és ismeretet sajátíthattok el.

Miben segítünk?

Ösztöndíj-lehetőségek, pályázatok megismerése, szakmai segítségnyújtás, az intézményekben megvalósuló tehetséggondozó programok megismerése, tréingek és kompetenciafejlesztő programok, kutatásokba való bevonás, személyre szabott munkatervek elkészítése a mentoraitokkal közösen, hogy az egyetem ne csak a kötelező szemináriumi munkáról, és előadásokról szóljon.

Jelentkezz ha: Úgy érzed, hogy hogy szeretnél komolyabban foglalkozni a szakterületeddel, konferenciákon előadni, publikálni vagy éppen a demonstrátorság esetleg a doktori képzés szerepel a távlati terveid között.

A programba ITT tudtok jelentkezni 2017. október 1-ig.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 19 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 20 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 20 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 35 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.