A Campus Mundi program 2016-ban indult azzal a céllal, hogy elősegítse a hallgatók mobilitását, illetve hozzájáruljon a felsőoktatási intézmények nemzetközi versenyképességének növeléséhez.
A külföldi ösztöndíjak által a hallgatók új módszereket és technológiákat ismerhetnek meg, piacképes tudást és életre szóló élményeket szerezhetnek, valamint a nyelvtudás és az önismeret tekintetében is fejlődhetnek. A Campus Mundi program keretében a fiatalok a világ bármely országába utazhatnak részképzésre, szakmai gyakorlatra vagy rövid tanulmányútra. A magas támogatási összegek és a kedvező feltételek révén a hallgatók széles köre élhet a program nyújtotta lehetőségekkel minden képzési szinten.
Az elmúlt másfél évben már több mint 1500-an kapcsolódtak be a programba, az idei tanévben pedig még ugyanennyi egyetemista és főiskolás nyerhet támogatást a Tempus Közalapítványtól. Eddig Európán belül legtöbben az Egyesült Királyságba, Németországba és Franciaországba utaztak, az Európán kívüli országok közül pedig az USA, Ausztrália, Kanada és Japán volt a legnépszerűbb.
A legtöbb fiatal a Budapesti Corvinus Egyetemről és az ELTE-ről jelentkezett, de a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetem hallgatói körében is nagyon sokan éltek a lehetőséggel, amely havonta 200.000 – 350.000 forint közötti ösztöndíjjal támogatja a felsőoktatási hallgatók nemzetközi tapasztalatszerzését.
További információ az aktuális határidőkről és a pályázás részleteiről a Campus Mundi program honlapján és Facebook oldalán található. www.campusmundi.hu
A program az EFOP-3.4.2 kiemelt projekt „Campus Mundi - felsőoktatási mobilitási és nemzetköziesítési program” címen az Európai Unió és Magyarország Kormányának támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg a Tempus Közalapítvány kezelésében.