Középpontban a sport - Elhelyezték az új Miskolci Atlétikai Centrum alapkövét

írta Kiss Viktor, 2014. május 31–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Ünnepélyes keretek között elhelyezték az új Miskolci Atlétikai Centrum alapkövét a Miskolci Egyetemi Sportpályán május 29-én.

Középpontban a sport - Elhelyezték az új Miskolci Atlétikai Centrum alapkövét
Az állami forrásból finanszírozott, mintegy háromszázötven millió forintos beruházás kivitelezése a tervek szerint még az idén befejeződik.

Dr. Simicskó István sportért felelős államtitkár a rendezvényen elmondta, az atlétika az egyik legfontosabb sportág, amely nagyon sok mindenre megtaníthat. Dr. Kriza Ákos, Miskolc polgármestere beszédében kiemelte, hogy a beruházást az is indokolta, hogy hamarosan kezdetét veszi a diósgyőri futballstadion közel négy és fél milliárd forintos felújítása is. E felújítás pedig azzal jár majd, hogy a diósgyőri rekortánpálya meg fog szűnni, az atlétáknak tehát máshol kell megfelelő pályát biztosítani.
Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora a kormánynak és a városnak egyaránt megköszönte a fejlesztést, hiszen a korszerűsítés minőségi újítást eredményez az egyetem életében. Végül elmondta, reméli, hogy nemcsak az egyetemi oktatók és hallgatók használják majd ki az új sportolási lehetőségeket, hanem Miskolc város lakói is.
Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke Miskolc sportban való meghatározó szerepére hívta fel a figyelmet, ugyanis számos bajnokságnak, sportrendezvénynek adott már helyet a borsodi megyeszékhely. Dr. Kiss László, a Magyar Atlétikai Szövetség tagja arról is beszélt, bízik abban, hogy az újítások sokat lendítenek az atlétika fejlődésében, és Miskolc újra a sportélet élvonalába kerül majd. Ugyanő felhívta a figyelmet a szabadidős sportok népszerűsítésére is.
Somogyi Gréta Kincső
fotó: Kiss Viktor