Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

írta MEAFC , 2017. november 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A harmadik helyen álló MEAFC fogadta a veretlen listavezető tavalyi bronzérmes Oroszlányt. Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda.

Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

Fizikális mérkőzést vitt el az Oroszlány csapata.

Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda. A vendégek előbb büntetődobás után szereztek könnyű kosarat, majd az utolsó pillanatban még egy triplát is értékesítettek (19-15).

A negyed végén szerzett lélektani előny úgy látszik, hogy rendbe tette az oroszlányiak addigi akadozó védekezését is, így az amerikai Spagnolo és Zsíros centerkosaraival fordítottak a vendégek. Lippai utolsó kosarával együtt a miskolci csapat mindössze 7 pontot szerzett ebben a szakaszban (26-29).

Fordulás után keresgélte a megoldást a MEAFC, ám az átütő erő hiányzott. A védekezést ugyan kintebb tudták szorítani a hazaiak, ám az utolsó másodpercekre valaki mindig elfeledkezett az emberéről. Egy kosárnyi távolságra felzárkózott a MEAFC, ám a negyed végére ismét megugrott az OSE (47-57).

A rutinosabb és hosszabb kispaddal rendelkező oroszlányiak minden felzárkózási kísérletet visszavertek, valamint Szögi kiállítása is az ő malmukra hajtotta a vizet. A hazaiak mindent megpróbáltak, ám a végjátékban már nem volt esély a felzárkózásra, így a szép számban érkező oroszlányi drukkerek nagy örömére a vendégek szerezték meg a győzelmet (64-75).

MEAFC – OSE Lions 64-75 (19-15, 7-14, 21-28, 17-18)

MEAFC: Szögi (13/3), Drahos (21/6), Máté (4), Homoki, Béres (13). Csere: Szőke (2), Timkó (1), Takács, Kopasz. Edző: Walke Károly.

Oroszlány: Illés (5), Kovács (13/3), Madár (6/6), Zsíros (13), Spagnolo (19). Csere: Kiss K. (10/3), Burai (5), Bödör (4), Sömenek, Kiss Á. Edző: Vavra András.

Walke Károly, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak győzelméhez! Elégedettek lehetünk, de boldogok nem. A mezőny legerősebb, legjobb játékoskerettel rendelkező csapatával játszottunk egy nem alárendelt szerepű kiélezett mérkőzést. Nagyon jó kezdésünk után kidomborodott ellenfelünk fizikális fölénye és már korábban összerakott játékrendszerének hatékonysága. Meghatározó játékosunk, Galló Márk sérülésével nekünk ezt újra kell építenünk, mivel ő játszotta a 97' után született játékos pályán tartási kötelezettségünket. Van két hetünk ezt megvalósítani, és remélhetőleg az év még három hátralévő mérkőzése után nem csak elégedettek lehetünk, hanem boldogok is!

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 24 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 28 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 55 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.