Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

írta MEAFC , 2017. november 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A harmadik helyen álló MEAFC fogadta a veretlen listavezető tavalyi bronzérmes Oroszlányt. Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda.

Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

Fizikális mérkőzést vitt el az Oroszlány csapata.

Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda. A vendégek előbb büntetődobás után szereztek könnyű kosarat, majd az utolsó pillanatban még egy triplát is értékesítettek (19-15).

A negyed végén szerzett lélektani előny úgy látszik, hogy rendbe tette az oroszlányiak addigi akadozó védekezését is, így az amerikai Spagnolo és Zsíros centerkosaraival fordítottak a vendégek. Lippai utolsó kosarával együtt a miskolci csapat mindössze 7 pontot szerzett ebben a szakaszban (26-29).

Fordulás után keresgélte a megoldást a MEAFC, ám az átütő erő hiányzott. A védekezést ugyan kintebb tudták szorítani a hazaiak, ám az utolsó másodpercekre valaki mindig elfeledkezett az emberéről. Egy kosárnyi távolságra felzárkózott a MEAFC, ám a negyed végére ismét megugrott az OSE (47-57).

A rutinosabb és hosszabb kispaddal rendelkező oroszlányiak minden felzárkózási kísérletet visszavertek, valamint Szögi kiállítása is az ő malmukra hajtotta a vizet. A hazaiak mindent megpróbáltak, ám a végjátékban már nem volt esély a felzárkózásra, így a szép számban érkező oroszlányi drukkerek nagy örömére a vendégek szerezték meg a győzelmet (64-75).

MEAFC – OSE Lions 64-75 (19-15, 7-14, 21-28, 17-18)

MEAFC: Szögi (13/3), Drahos (21/6), Máté (4), Homoki, Béres (13). Csere: Szőke (2), Timkó (1), Takács, Kopasz. Edző: Walke Károly.

Oroszlány: Illés (5), Kovács (13/3), Madár (6/6), Zsíros (13), Spagnolo (19). Csere: Kiss K. (10/3), Burai (5), Bödör (4), Sömenek, Kiss Á. Edző: Vavra András.

Walke Károly, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak győzelméhez! Elégedettek lehetünk, de boldogok nem. A mezőny legerősebb, legjobb játékoskerettel rendelkező csapatával játszottunk egy nem alárendelt szerepű kiélezett mérkőzést. Nagyon jó kezdésünk után kidomborodott ellenfelünk fizikális fölénye és már korábban összerakott játékrendszerének hatékonysága. Meghatározó játékosunk, Galló Márk sérülésével nekünk ezt újra kell építenünk, mivel ő játszotta a 97' után született játékos pályán tartási kötelezettségünket. Van két hetünk ezt megvalósítani, és remélhetőleg az év még három hátralévő mérkőzése után nem csak elégedettek lehetünk, hanem boldogok is!

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 3 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 6 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 6 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 7 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.