Jelentős ipari szereplővel kötött együttműködést a Miskolci Egyetem

írta Sajtóközlemény, 2017. november 23–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az Ipar 4.0 rendszerek kialakításában élenjáró és piacvezető FESTO Kft-vel kötött együttműködési megállapodást november 22-én a Miskolci Egyetem. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra, hogy a Miskolci Egyetem hallgatói még felkészültebben és megfelelő képességek, képesítések birtokában várják az ipar kihívásait.

Jelentős ipari szereplővel kötött együttműködést a Miskolci Egyetem

Kancelláriai Hivatal
Tudásvagyon Hasznosítási Igazgatóság

Sajtóközlemény

Miskolcon képzik a jövő mérnökeit
Jelentős ipari szereplővel köt együttműködést a Miskolci Egyetem

Miskolc, 2017. november 22. – A termelő vállalatok számára a mai kor legnagyobb kihívása az Ipar 4.0 rendszerekre való átállás. A FESTO Kft. élenjáró és piacvezető az Ipar 4.0 rendszerek kialakításában. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra, hogy a Miskolci Egyetem hallgatói is felkészülten és megfelelő képességek, képesítések birtokában várják az ipar kihívásait.

A termelő vállalatok számára a mai kor legnagyobb kihívását az Ipar 4.0 rendszerekre való átállás jelenti, amely több a vállalati folyamatok egyszerű átalakításánál: komplex gyártási és információ-technológiai rendszerek kialakítását és bevezetését jelenti a gyártásoptimalizálás érdekében. A folyamat jelentőségét mutatja, hogy országos szinten a Nemzetgazdasági minisztérium külön munkacsoportot hozott létre az Ipar 4.0 stratégia kialakítására.

A környezetünkben működő nagy, multinacionális cégek, vállalatok már megkezdték ezt a folyamatot, és várhatóan a beszállítói láncokon keresztül nagyon sok vállalatot érinteni fog ez a jövőben. – A Miskolci Egyetem műszaki és gazdaságtudományi karán az oktatásban már elkezdték beépíteni ezeket a megoldásokat, közvetlen módon kapcsolódva a világ gazdaságfejlesztési fő irányaihoz. Szándékaink szerint az egyetemi oktatást egyre közelebb kívánjuk vinni az elméleti ismeretek nyújtása mellett a konkrét igények irányába, felhasználva az együttműködő vállalatok, így a FESTO Kft. tapasztalatait, eredményeit is ezen a téren – mondta az együttműködésről Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja.

A Miskolci Egyetem és a FESTO Kft. már hosszú évek óta együttműködik a vállalat megoldásainak oktatásba integrálása terén. Ennek meghatározó állomása volt a Miskolci Egyetemen korábban létrehozott FESTO laboratórium, ahol a résztvevők nem csak elméleti oktatás keretében, hanem a gyakorlatban is megtanulhatják a pneumatikus berendezések működési elvét, rendszerbe szervezhetőségük lehetőségeit, az irányítási- és automatizálási megoldásokat.

– Az okosgyárakban a munkaerő új kihívásokkal szembesül, komplex rendszerek jelennek meg, új kompetenciák szükségesek a feladatok ellátására. A hallgatók ez irányú felkészítésében a felsőoktatásnak kiemelt szerepe van. Az együttműködés célja a Miskolci Egyetem támogatása a jövő mérnökeinek képzésében – nyilatkozta Szövényi-Lux Márton a Festo Kft. ügyvezetője.

A Festo Kft. és a Miskolci Egyetem ezzel megteremtette a kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszútávú együttműködés kereteit, amely a K+F+I és az oktatás területén közös projekteket, programokat eredményezhet és együttműködéseket fogalmaztak meg a szakmai gyakorlatok, a diplomatervezés és a közös rendezvények területén is.

Fotó: Mocsári László (minap.hu)

• Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok • 10 napja

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

• Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon

Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon • 12 napja

Szakmai Információs Napot rendezett november 28-án a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A rendezvénnyel a kar hidat kívánt képezni a jelenlegi hallgatók (vagyis a jövő földtudományi mérnökei) és a kar ipari partnerei között.

• Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive • 19 napja

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

• Tűzvédelem felsőfokon

Tűzvédelem felsőfokon • 26 napja

Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése címmel workshopot tartottak november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte, a célja a három szakmai kör összekapcsolása volt: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában.

Rada János