Jelentős ipari szereplővel kötött együttműködést a Miskolci Egyetem

írta Sajtóközlemény, 2017. november 23–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az Ipar 4.0 rendszerek kialakításában élenjáró és piacvezető FESTO Kft-vel kötött együttműködési megállapodást november 22-én a Miskolci Egyetem. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra, hogy a Miskolci Egyetem hallgatói még felkészültebben és megfelelő képességek, képesítések birtokában várják az ipar kihívásait.

Jelentős ipari szereplővel kötött együttműködést a Miskolci Egyetem

Kancelláriai Hivatal
Tudásvagyon Hasznosítási Igazgatóság

Sajtóközlemény

Miskolcon képzik a jövő mérnökeit
Jelentős ipari szereplővel köt együttműködést a Miskolci Egyetem

Miskolc, 2017. november 22. – A termelő vállalatok számára a mai kor legnagyobb kihívása az Ipar 4.0 rendszerekre való átállás. A FESTO Kft. élenjáró és piacvezető az Ipar 4.0 rendszerek kialakításában. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra, hogy a Miskolci Egyetem hallgatói is felkészülten és megfelelő képességek, képesítések birtokában várják az ipar kihívásait.

A termelő vállalatok számára a mai kor legnagyobb kihívását az Ipar 4.0 rendszerekre való átállás jelenti, amely több a vállalati folyamatok egyszerű átalakításánál: komplex gyártási és információ-technológiai rendszerek kialakítását és bevezetését jelenti a gyártásoptimalizálás érdekében. A folyamat jelentőségét mutatja, hogy országos szinten a Nemzetgazdasági minisztérium külön munkacsoportot hozott létre az Ipar 4.0 stratégia kialakítására.

A környezetünkben működő nagy, multinacionális cégek, vállalatok már megkezdték ezt a folyamatot, és várhatóan a beszállítói láncokon keresztül nagyon sok vállalatot érinteni fog ez a jövőben. – A Miskolci Egyetem műszaki és gazdaságtudományi karán az oktatásban már elkezdték beépíteni ezeket a megoldásokat, közvetlen módon kapcsolódva a világ gazdaságfejlesztési fő irányaihoz. Szándékaink szerint az egyetemi oktatást egyre közelebb kívánjuk vinni az elméleti ismeretek nyújtása mellett a konkrét igények irányába, felhasználva az együttműködő vállalatok, így a FESTO Kft. tapasztalatait, eredményeit is ezen a téren – mondta az együttműködésről Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja.

A Miskolci Egyetem és a FESTO Kft. már hosszú évek óta együttműködik a vállalat megoldásainak oktatásba integrálása terén. Ennek meghatározó állomása volt a Miskolci Egyetemen korábban létrehozott FESTO laboratórium, ahol a résztvevők nem csak elméleti oktatás keretében, hanem a gyakorlatban is megtanulhatják a pneumatikus berendezések működési elvét, rendszerbe szervezhetőségük lehetőségeit, az irányítási- és automatizálási megoldásokat.

– Az okosgyárakban a munkaerő új kihívásokkal szembesül, komplex rendszerek jelennek meg, új kompetenciák szükségesek a feladatok ellátására. A hallgatók ez irányú felkészítésében a felsőoktatásnak kiemelt szerepe van. Az együttműködés célja a Miskolci Egyetem támogatása a jövő mérnökeinek képzésében – nyilatkozta Szövényi-Lux Márton a Festo Kft. ügyvezetője.

A Festo Kft. és a Miskolci Egyetem ezzel megteremtette a kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszútávú együttműködés kereteit, amely a K+F+I és az oktatás területén közös projekteket, programokat eredményezhet és együttműködéseket fogalmaztak meg a szakmai gyakorlatok, a diplomatervezés és a közös rendezvények területén is.

Fotó: Mocsári László (minap.hu)

• Hajnal József Mákdobáló című regényének könyvbemutatója

Hajnal József Mákdobáló című regényének könyvbemutatója • 2 napja

Október 10-én volt Hajnal József – egykori egyetemi hallgató – Mákdobáló című könyvének bemutatója a Miskolci Egyetem Könyvtárában. A beszélgetést Tóth Evelin vezette, a műből pedig az Egy Maszk tagjai olvastak fel részleteket.

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 18 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Idén is vár a Kutatók Éjszakája

Idén is vár a Kutatók Éjszakája • 25 napja

A szeptember végi időszaknak immáron évek óta elengedhetetlen kelléke a Kutatók Éjszakája megrendezése. A rendezvény egy Európa-szerte lebonyolításra kerülő ingyenes eseménysorozat, amely a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére szolgál. Egyetemünkön szeptember 28-án (17-23h) rendezik meg.

• Miskolci Egyetemi Sportnap 2018

Miskolci Egyetemi Sportnap 2018 • 37 napja

A Miskolci Egyetem intézményi sportirodája idén is megszervezi 2018. szeptember 19-én a XIX. Miskolci Egyetemi Sportnapot, a hagyományok szerint kötelezően sporttal töltendő tanítás nélküli munkanap keretében.

Rada János