Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

írta Földessy János, 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

November 27-én hétfőn a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet dísztermében köszöntötték a 90 éves Juhász professzort.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

Kollégák, egykori hallgatók, tervezőintézeti munkatársak, barátok töltötték meg a termet az ünnepelt, Juhász József professzor emeritusz köszöntésére. A kilencvenedik életévét betöltő professzor a magyar hidrogeológiai iskola alapítója és formálója, és annak az egykori mérnök generációnak az utolsó aktív képviselője, aki a II. világháború után elsők között az ország újjáépítésének nagy munkáiban is részt vett.

A ma is katonás mozgású, teljes szellemi frissességnek örvendő szakember üdvözletek egész sorát hallgathatta végig, az egyetem részéről Kovács Ferenc volt rektor, Bőhm József egykori dékán, Szabó Imre professzor, Szűcs Péter jelenlegi dékán tolmácsolásában. Zárszóként a tőle megszokott szarkasztikus humort sem nélkülözve hallhattuk életének sommás összefoglalását magától az ünnepelttől. Az ünnepséget állófogadás követte.

A találkozó kötetlen beszélgetésre és személyes találkozókra is összehozta a felszínalatti vizekkel foglalkozó szakembereket, akik egyúttal az egyetem részvételével készülő KINDRA EU projekt felszínalatti vizek nemzetközi adatbázisáról is kaphattak részletes beszámolót és bemutatót.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapjára készült emlékkönyv elérhető a Hidrogeológiai-Mérnökgeológiai Intézeti Tanszék honlapján

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 3 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 6 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 6 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 7 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.