Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

írta Dr. Jármai Károly , 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson.

Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson, ezzel segítve a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozását, közéleti szerepvállalását, az értelmiségi feladatokra történő felkészülés tárgyi és személyi feltételeinek megteremtését, a társadalmi problémákra érzékeny, szakmailag igényes értelmiség nevelését, hogy a tagjai tudásukat, felkészültségüket és lehetőségeiket szélesítve megalapozzák a jövő értelmiségi bázisát és öregbítsék a Miskolci Egyetem és a Gépészmérnöki és Informatikai Kar jó hírnevét.

Szakkollégiumba történő felvétel feltételei

A Szakkollégium hallgatói létszáma a képzés hatékonyságának biztosítása és fenntartása érdekében limitált, a jelentkezők felvétele a tanulmányi eredmény, a munkaterv minősége, illetve a jelentkezőről kialakult közösségi vélemény együttes értékelése alapján történik. A Szakkollégiumba jelentkezhet a Gépészmérnöki és Informatikai Kar vagy a Miskolci Egyetem más kara, illetve más felsőoktatási intézmény nappali vagy levelező képzésben résztvevő hallgatója, aki vállalja – a minőségirányítási követelményeknek megfelelően – a Szakkollégium képzési programjának teljesítését, illetve elfogadja és támogatja a Szakkollégium célkitűzéseit, tevékenységével, szakmai-tudományos munkájával segíti azok megvalósulását.

Képzési program

A Szakkollégium tevékenységét részben az hallgatói tagok és a mentorok együttműködésében realizálódó egyéni és csoportos munkaprogramok, részben közös rendezvények alkotják. Minden hallgató számára a kijelölt mentor bevonásával egyéni képzési program kerül kidolgozásra, melyet a Szakosztálygyűlés elfogad, illetve a megvalósítás folyamatát nyomon követi beszámolók formájában.

A Szakkollégium az általa rendezőként vagy társrendezőként lebonyolított közösségi rendezvények tervezett programját minden tanulmányi félév elején közli. Emellett a Szakkollégium konferenciákon, szakosztálygyűléseken való részvétel lehetőségét kívánja tagjai számára biztosítani, illetve anyagi forrásaihoz mérten meghatározott mértékben támogatni azt.

A képzési program a fentieknek megfelelően a következő pontokból áll:

• ­   tematikus kurzusok, előadások,
  • ­   előírt tudományos témafeldolgozó dolgozatok készítése,
  • ­   részvétel kutatómunkában és tudományos munkák elkészítése,
  • ­   egyetemi tudományos rendezvényeken való megjelenés.

Érdeklődni a szakkollégium titkáránál lehet:

Dr. Pintér Judit Mária egyetemi adjunktus
Automatizálási és Infokommunikációs Intézet
e-mail: pinterjm@uni-miskolc.hu

• FabLab konferencia Santanderben a Campus Mundi ösztöndíj révén

FabLab konferencia Santanderben a Campus Mundi ösztöndíj révén • 3 napja

Rövid tanulmányút az Atlanti-óceán partjainál: FabLab konferencia Santanderben a Campus Mundi ösztöndíj révén. A Gazdaságtudományi Kar oktatója és doktorandusza, Varga Krisztina egy hetes tanulmányúton vett részt Spanyolországban 2018 márciusában.

• MI LESZ A KAJA? c. előadása

MI LESZ A KAJA? c. előadása • 3 napja

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara tavasszal is folytatja a Természeti Erőforrások Akadémiája előadás sorozatát. Március 2-án Dr. Zsíros László Róbert a Szertár weboldal létrehozója MI LESZ A KAJA? címmel tartott előadást a nagyközönség számára.

• Április bolondja

Április bolondja • 3 napja

Április bolondjának a népszokás szerint azt tekinthetjük, akivel április 1-jén a bolondját járatják, csak ezért, hogy jól kinevethessék. Ez a fajta tréfálkozási szokás napjainkig annyira elterjedt világszerte, hogy a médiában megjelenő híreket sem árt feltartásokkal kezelni ezen a napon.

• Szeretnél TDK-ra jelentkezni, de nem tudod, kinél érdeklődj? - Gyere el rendezvényünkre!

Szeretnél TDK-ra jelentkezni, de nem tudod, kinél érdeklődj? - Gyere el rendezvényünkre! • 4 napja

A Hallgatói Kiválósági és Konzultációs Központ április 18-án, szerdán 11 órakor tartja tájékoztató TDK előadását a Fintelligence Pénzügyi Oktatási Központban (A/4, 3. emeleti üvegterem).

Rada János