Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

írta Dr. Jármai Károly , 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson.

Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson, ezzel segítve a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozását, közéleti szerepvállalását, az értelmiségi feladatokra történő felkészülés tárgyi és személyi feltételeinek megteremtését, a társadalmi problémákra érzékeny, szakmailag igényes értelmiség nevelését, hogy a tagjai tudásukat, felkészültségüket és lehetőségeiket szélesítve megalapozzák a jövő értelmiségi bázisát és öregbítsék a Miskolci Egyetem és a Gépészmérnöki és Informatikai Kar jó hírnevét.

Szakkollégiumba történő felvétel feltételei

A Szakkollégium hallgatói létszáma a képzés hatékonyságának biztosítása és fenntartása érdekében limitált, a jelentkezők felvétele a tanulmányi eredmény, a munkaterv minősége, illetve a jelentkezőről kialakult közösségi vélemény együttes értékelése alapján történik. A Szakkollégiumba jelentkezhet a Gépészmérnöki és Informatikai Kar vagy a Miskolci Egyetem más kara, illetve más felsőoktatási intézmény nappali vagy levelező képzésben résztvevő hallgatója, aki vállalja – a minőségirányítási követelményeknek megfelelően – a Szakkollégium képzési programjának teljesítését, illetve elfogadja és támogatja a Szakkollégium célkitűzéseit, tevékenységével, szakmai-tudományos munkájával segíti azok megvalósulását.

Képzési program

A Szakkollégium tevékenységét részben az hallgatói tagok és a mentorok együttműködésében realizálódó egyéni és csoportos munkaprogramok, részben közös rendezvények alkotják. Minden hallgató számára a kijelölt mentor bevonásával egyéni képzési program kerül kidolgozásra, melyet a Szakosztálygyűlés elfogad, illetve a megvalósítás folyamatát nyomon követi beszámolók formájában.

A Szakkollégium az általa rendezőként vagy társrendezőként lebonyolított közösségi rendezvények tervezett programját minden tanulmányi félév elején közli. Emellett a Szakkollégium konferenciákon, szakosztálygyűléseken való részvétel lehetőségét kívánja tagjai számára biztosítani, illetve anyagi forrásaihoz mérten meghatározott mértékben támogatni azt.

A képzési program a fentieknek megfelelően a következő pontokból áll:

• ­   tematikus kurzusok, előadások,
  • ­   előírt tudományos témafeldolgozó dolgozatok készítése,
  • ­   részvétel kutatómunkában és tudományos munkák elkészítése,
  • ­   egyetemi tudományos rendezvényeken való megjelenés.

Érdeklődni a szakkollégium titkáránál lehet:

Dr. Pintér Judit Mária egyetemi adjunktus
Automatizálási és Infokommunikációs Intézet
e-mail: pinterjm@uni-miskolc.hu

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 9 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 15 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 29 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 33 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

Rada János