Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

írta Boldizsár Csongor , 2018. február 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

A találkozón három ország, hat egyetemének kilenc csapata mérte össze szakmai tudását, kreativitását, talpraesettségét és ügyességét. A résztvevő intézmények között találjuk még a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemet, az Óbudai Egyetemet, a Kolozsvári Műszaki Egyetemet, valamint az Újvidéki Egyetemet. Csütörtökön a csapatok városnézésen, majd péntek délelőtt üzemlátogatáson vettek részt, a miskolci csapat a MAVIR rejtelmeibe pillanthatott be. A rendezvényt Katona Mihály és Zichó Viktor főszervezők nyitották meg pénteken a Magyar Mérnöki Kamara konferenciatermében, amit a szponzorok rendkívül informatív és érdekfeszítő előadásai követtek. Az est zárásaként a szervezők állófogadással, illetve csapatépítő vetélkedőkkel és koncerttel kedveskedtek a résztvevőknek. Szombaton a szakmai feladatok kerültek előtérbe, először vegyes csapatokban tét nélkül, majd kezdetét vette a találkozó nagy megmérettetése, a szakmai vetélkedő. A verseny során nem csak lexikális tudásukról kellett számot adniuk a csapatoknak, kreatívnak, találékonynak és talpraesettnek is kellett lenniük, hogy - például a sok feladat közül csak egyet említsünk – felépítsék egy vízturbina működőképes makettjét, hogy egy vízsugár segítségével energiát tudjanak termelni. A kimerítő vetélkedőt követően a csapatok gálavacsorán vettek részt a Trófea Grill Étteremben, majd folytatódott a csapatépítés a Vásárhelyi Pál Kollégiumban. Vasárnap délelőtt minden csapat 15 perces prezentációt tarthatott, melyben az előadók beszámolhattak kutatásaik legfrissebb eredményeiről. Az utolsó előadást követően eredményt hirdettek a főszervezők: az előző év sikerét megismételve bronzérmet akaszthatott nyakába a Kolozsvári Műszaki Egyetem csapata, ezüstérmet vettek át az Újvidéki Egyetem tagjai, a vándorkupával a kezükben a dobogó első fokára pedig a Miskolci Egyetem csapattagjai állhattak fel.

A rendezvény kétségkívül elérte elsődleges célját, hiszen immáron harmadjára is sikeresen összegyűjtötte és közös fórumot hozott létre azoknak a szakmájuk iránt elkötelezett hallgatóknak, akik a jövő energetikai szakemberei lesznek.

A Miskolci Egyetem csapatának névsora:

Boldizsár Csongor

Faragó Dávid

Koós Dániel

Kovács Anita

Lévai Péter

Magda Bence

Fotó: Kovács Levente

• A CAT fordítóverseny eredményhirdetése

A CAT fordítóverseny eredményhirdetése • 4 napja

A Miskolci Egyetem BTK MFI Alkalmazott Nyelvészeti és Fordítástudományi Tanszéke, valamint a STAR Solutions Kft. április 7-én SZEGÉNYSÉG TÖBB NYELVEN címmel fordító versenyt rendezett a Fordító és tolmács MA, valamint a Társadalomtudományi és gazdasági szakfordító szakirányú továbbképzés (TGSZ) hallgatói számára.

• Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól • 10 napja

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

• Óriásit hajrázott a MEAFC!

Óriásit hajrázott a MEAFC! • 11 napja

Lendületes és egységes csapat hírében állt a Pécs, amit már az első negyedben a pályán is bebizonyítottak. Béres lépett be kétszer is jó ütemben, Demeter és Krnjajski vezetésével a vendégek azonban utolérték a házigazdát, majd szép helyzetekből elért kosaraikkal tartották az előnyt.

• MEAFC-Oroszlány 75-76

MEAFC-Oroszlány 75-76 • 12 napja

Közel telt ház előtt játszott végletekig kiélezett mérkőzést a MEAFC kosárlabda csapata. A bajnoki elődöntőbe jutásért vívott párharc második felvonását hihetetlen izgalmak között végül egyetlen ponttal a vendég oroszlányiak nyerték.

Rada János