Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

írta Boldizsár Csongor , 2018. február 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

A találkozón három ország, hat egyetemének kilenc csapata mérte össze szakmai tudását, kreativitását, talpraesettségét és ügyességét. A résztvevő intézmények között találjuk még a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemet, az Óbudai Egyetemet, a Kolozsvári Műszaki Egyetemet, valamint az Újvidéki Egyetemet. Csütörtökön a csapatok városnézésen, majd péntek délelőtt üzemlátogatáson vettek részt, a miskolci csapat a MAVIR rejtelmeibe pillanthatott be. A rendezvényt Katona Mihály és Zichó Viktor főszervezők nyitották meg pénteken a Magyar Mérnöki Kamara konferenciatermében, amit a szponzorok rendkívül informatív és érdekfeszítő előadásai követtek. Az est zárásaként a szervezők állófogadással, illetve csapatépítő vetélkedőkkel és koncerttel kedveskedtek a résztvevőknek. Szombaton a szakmai feladatok kerültek előtérbe, először vegyes csapatokban tét nélkül, majd kezdetét vette a találkozó nagy megmérettetése, a szakmai vetélkedő. A verseny során nem csak lexikális tudásukról kellett számot adniuk a csapatoknak, kreatívnak, találékonynak és talpraesettnek is kellett lenniük, hogy - például a sok feladat közül csak egyet említsünk – felépítsék egy vízturbina működőképes makettjét, hogy egy vízsugár segítségével energiát tudjanak termelni. A kimerítő vetélkedőt követően a csapatok gálavacsorán vettek részt a Trófea Grill Étteremben, majd folytatódott a csapatépítés a Vásárhelyi Pál Kollégiumban. Vasárnap délelőtt minden csapat 15 perces prezentációt tarthatott, melyben az előadók beszámolhattak kutatásaik legfrissebb eredményeiről. Az utolsó előadást követően eredményt hirdettek a főszervezők: az előző év sikerét megismételve bronzérmet akaszthatott nyakába a Kolozsvári Műszaki Egyetem csapata, ezüstérmet vettek át az Újvidéki Egyetem tagjai, a vándorkupával a kezükben a dobogó első fokára pedig a Miskolci Egyetem csapattagjai állhattak fel.

A rendezvény kétségkívül elérte elsődleges célját, hiszen immáron harmadjára is sikeresen összegyűjtötte és közös fórumot hozott létre azoknak a szakmájuk iránt elkötelezett hallgatóknak, akik a jövő energetikai szakemberei lesznek.

A Miskolci Egyetem csapatának névsora:

Boldizsár Csongor

Faragó Dávid

Koós Dániel

Kovács Anita

Lévai Péter

Magda Bence

Fotó: Kovács Levente

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.