Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

írta Boldizsár Csongor , 2018. február 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

A találkozón három ország, hat egyetemének kilenc csapata mérte össze szakmai tudását, kreativitását, talpraesettségét és ügyességét. A résztvevő intézmények között találjuk még a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemet, az Óbudai Egyetemet, a Kolozsvári Műszaki Egyetemet, valamint az Újvidéki Egyetemet. Csütörtökön a csapatok városnézésen, majd péntek délelőtt üzemlátogatáson vettek részt, a miskolci csapat a MAVIR rejtelmeibe pillanthatott be. A rendezvényt Katona Mihály és Zichó Viktor főszervezők nyitották meg pénteken a Magyar Mérnöki Kamara konferenciatermében, amit a szponzorok rendkívül informatív és érdekfeszítő előadásai követtek. Az est zárásaként a szervezők állófogadással, illetve csapatépítő vetélkedőkkel és koncerttel kedveskedtek a résztvevőknek. Szombaton a szakmai feladatok kerültek előtérbe, először vegyes csapatokban tét nélkül, majd kezdetét vette a találkozó nagy megmérettetése, a szakmai vetélkedő. A verseny során nem csak lexikális tudásukról kellett számot adniuk a csapatoknak, kreatívnak, találékonynak és talpraesettnek is kellett lenniük, hogy - például a sok feladat közül csak egyet említsünk – felépítsék egy vízturbina működőképes makettjét, hogy egy vízsugár segítségével energiát tudjanak termelni. A kimerítő vetélkedőt követően a csapatok gálavacsorán vettek részt a Trófea Grill Étteremben, majd folytatódott a csapatépítés a Vásárhelyi Pál Kollégiumban. Vasárnap délelőtt minden csapat 15 perces prezentációt tarthatott, melyben az előadók beszámolhattak kutatásaik legfrissebb eredményeiről. Az utolsó előadást követően eredményt hirdettek a főszervezők: az előző év sikerét megismételve bronzérmet akaszthatott nyakába a Kolozsvári Műszaki Egyetem csapata, ezüstérmet vettek át az Újvidéki Egyetem tagjai, a vándorkupával a kezükben a dobogó első fokára pedig a Miskolci Egyetem csapattagjai állhattak fel.

A rendezvény kétségkívül elérte elsődleges célját, hiszen immáron harmadjára is sikeresen összegyűjtötte és közös fórumot hozott létre azoknak a szakmájuk iránt elkötelezett hallgatóknak, akik a jövő energetikai szakemberei lesznek.

A Miskolci Egyetem csapatának névsora:

Boldizsár Csongor

Faragó Dávid

Koós Dániel

Kovács Anita

Lévai Péter

Magda Bence

Fotó: Kovács Levente

• Öt éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Öt éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 21 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, több éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2018. július 25-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest közel 2 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 42 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 48 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 62 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

Rada János