Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

írta MEAFC, 2018. február 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

A 35. percig előnyben játszott a MEAFC, ám a végén fordítani tudott a házigazda.

A folytatásban is jól működött a vendég mezőnysor. Szögi és Takács távolról is eredményes volt, míg Timkó a palánk alatt szorgoskodott. A TF új igazolása, Debreceni remek belépésekkel szerzett kosarakat, így egy kemény játékkal tarkított első félidő ért véget minimális vendég vezetéssel (39-44).

Fordulás után is taktikus volt a MEAFC játéka. Szépen járatott támadásokból stabilan tartották előnyüket. A hazaiak nem igazán tudtak 10 pontnál közelebb kerülni (54-63).

Az utolsó negyed elején sem változott a játék képe, ám a negyed felénél Szögi megsérült. A játékmestert végleg le kellett cserélni, ami annyira megzavarta a vendégeket, hogy Kerkai vezetésével a TF egy 15-0-ás fordítást produkált. Az utolsó támadásokban 1 kosárnyi távolságról nem tudott egyenlíteni a MEAFC, így a hazaiak, ha nehezen és kis szerencsével, de meg tudták szerezni a győzelmet (82-78).

Folytatás pénteken Miskolcon a Vasas ellen.

Tehetséges Fiatalok – MEAFC 82-78 (18-23, 21-21, 15-19, 28-15)

NB I/B Piros csoport 17. forduló. Budapest, Sport 11.

Vezette: Józsa András Junior, Kéri István, Bátovszky Zsolt.

TF-Budapest: Szobi (14/6), Kerkai (24/6), Buzás (4), Beák (10/6), Debreczeni (13). Filipovic (12), Csabák (5/3). Edző: Merim Mehmedovic.

MEAFC: Szögi (15/6), Orliczki M., Drahos (19/6), Béres (4), Timkó (14/3). Csere: Takács (15/9), Máté (9/3), Kopasz (2), Orliczki ., Lippai, Szojka. Edző: Walke Károly.

Walke Károly, vezetőedző: A mérkőzést 35 perci, Szögi Ádám sérüléséig kontrolláltuk. Utána hoztunk néhány olyan döntést, ami nem egyezett a korábban jól működő stratégiánkkal. Rengeteg munkát fektettek a játékosaim a mérkőzésbe, győzelmet érdemeltünk volna.

• Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok • 10 napja

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

• Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon

Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon • 12 napja

Szakmai Információs Napot rendezett november 28-án a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A rendezvénnyel a kar hidat kívánt képezni a jelenlegi hallgatók (vagyis a jövő földtudományi mérnökei) és a kar ipari partnerei között.

• Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive • 19 napja

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

• Tűzvédelem felsőfokon

Tűzvédelem felsőfokon • 26 napja

Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése címmel workshopot tartottak november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte, a célja a három szakmai kör összekapcsolása volt: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában.

Rada János