Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

írta MEAFC, 2018. február 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

A 35. percig előnyben játszott a MEAFC, ám a végén fordítani tudott a házigazda.

A folytatásban is jól működött a vendég mezőnysor. Szögi és Takács távolról is eredményes volt, míg Timkó a palánk alatt szorgoskodott. A TF új igazolása, Debreceni remek belépésekkel szerzett kosarakat, így egy kemény játékkal tarkított első félidő ért véget minimális vendég vezetéssel (39-44).

Fordulás után is taktikus volt a MEAFC játéka. Szépen járatott támadásokból stabilan tartották előnyüket. A hazaiak nem igazán tudtak 10 pontnál közelebb kerülni (54-63).

Az utolsó negyed elején sem változott a játék képe, ám a negyed felénél Szögi megsérült. A játékmestert végleg le kellett cserélni, ami annyira megzavarta a vendégeket, hogy Kerkai vezetésével a TF egy 15-0-ás fordítást produkált. Az utolsó támadásokban 1 kosárnyi távolságról nem tudott egyenlíteni a MEAFC, így a hazaiak, ha nehezen és kis szerencsével, de meg tudták szerezni a győzelmet (82-78).

Folytatás pénteken Miskolcon a Vasas ellen.

Tehetséges Fiatalok – MEAFC 82-78 (18-23, 21-21, 15-19, 28-15)

NB I/B Piros csoport 17. forduló. Budapest, Sport 11.

Vezette: Józsa András Junior, Kéri István, Bátovszky Zsolt.

TF-Budapest: Szobi (14/6), Kerkai (24/6), Buzás (4), Beák (10/6), Debreczeni (13). Filipovic (12), Csabák (5/3). Edző: Merim Mehmedovic.

MEAFC: Szögi (15/6), Orliczki M., Drahos (19/6), Béres (4), Timkó (14/3). Csere: Takács (15/9), Máté (9/3), Kopasz (2), Orliczki ., Lippai, Szojka. Edző: Walke Károly.

Walke Károly, vezetőedző: A mérkőzést 35 perci, Szögi Ádám sérüléséig kontrolláltuk. Utána hoztunk néhány olyan döntést, ami nem egyezett a korábban jól működő stratégiánkkal. Rengeteg munkát fektettek a játékosaim a mérkőzésbe, győzelmet érdemeltünk volna.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.