Amerikai dobógép érkezett Miskolcra!

írta MEAFC, 2018. március 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Patrick Cole az átigazolási határidő lejárta előtt érkezett a MEAFC NB I/B-s kosárlabda csapatához. A remek referenciával rendelkező, legutóbb az Év Játékosa címet is elnyerő amerikai játékos kiváló játékkal és idegenben szerzett győzelemmel mutatkozott be Magyarországon. A Veszprém elleni pénteki rangadón már a miskolci közönség is megismerkedhet vele.

Amerikai dobógép érkezett Miskolcra!

Patrick Cole az átigazolási határidő lejárta előtt érkezett a MEAFC NB I/B-s kosárlabda csapatához. A remek referenciával rendelkező, legutóbb az Év Játékosa címet is elnyerő amerikai játékos kiváló játékkal és idegenben szerzett győzelemmel mutatkozott be Magyarországon. A Veszprém elleni pénteki rangadón  már a miskolci közönség is megismerkedhet vele.

Az idei szezont Boszniában a Bajnokok Ligája selejtezőjében kezdted, majd Koszovóba igazoltál.

Igen. Kevés lehetőséget kaptam a mérkőzéseken, ezért döntöttem a váltás mellett. Mivel a következő csapatomnál is hasonló volt a helyzet, ezért új lehetőség után néztem.

Hol „talált rád” a magyarországi ajánlat?

Otthon tartózkodtam az Egyesült Államokban. Tavalyi egyetemem a North Carolina csapatának segítettem felkészülni a következő mérkőzésére.

Miután elfogadtad a szerződést sikerült információkat szerezned leendő állomáshelyedről és a MEAFC-ról?

Korábban semmit sem tudtam Magyarországról és az itteni kosárlabda bajnokságot sem ismertem. Miután elfogadtam az ajánlatot megnéztem pár korábbi mérkőzésüket és alig vártam, hogy én is újra pályára léphessek.

Eltelt pár edzés az érkezésed óta. Milyenek az első benyomásaid?

Szeretek itt lenni. A csapattársaim, az edző és a vezetőség is mind-mind remek fickó, akik mindenben támogatnak.

Gratulálunk az első mérkőzésen nyújtott kiemelkedő teljesítményhez (27 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz). Hogy érezted magad a mérkőzésen?

Prímán, hiszen győzött a csapatom! A statisztika nem mutat rosszul, de a legjobb dolog egy sportolónak, ha nyer a csapata. Úgy érzem, hogy jól játszottunk, pedig idegenben sosem egyszerű meccset nyerni.

Pénteken a Veszprém ellen már hazai pályán is bemutatkozol a miskolciaknak!

Remélem, hogy a bajnokság egyik esélyese ellen is sikerül megszerezni a győzelmet. Azt hiszem a szurkolóknak és a csapatnak is az lenne a legnagyobb öröm.

Sikerült-e ilyen rövid idő alatt feltérképezned a várost?

Leginkább a Miskolci Egyetemváros területén nézelődtem, de jól érzem itt magam. Az ételek finomak, az emberek kedvesek és barátságosak, szóval örülök, hogy itt lehetek.

Amerikai kosarasként adódik a kérdés, hogy Patrick Cole-nak milyen érdekességek, kedvencek jutnak eszébe, ha azt hallja, hogy NBA?

A kedvenc csapatom a Boston Celtics, egyik top játékosukat Kyrie Irving-et ismerem is. Rajta kívül a San Antonio Spurs csapatát erősítő Kyle Anderson is ismerős. Ő épp a napokban adott elképesztő alley-oop-ot csapattársának a Vancouver Grizzlies ellen. Minden idők 5 legjobb NBA játékosa nálam Lebron James, Kobe Bryant, Shaq O’Neal, Magic Johnson és Kevin Durant.

Végezetül, mit gondolsz, mitől ítéled majd sikeresnek az idei magyarországi szezonodat egyénileg és csapatként?

Számomra a sikeres szezont az aranyérem jelenti. Ám, úgy gondolom, hogy amíg minden alkalommal 100%-ot adunk ki magunkból azt is sikernek lehet elkönyvelni. Tavaly bajnoki címet ünnepelhettem az egyetemen, idén is mindent meg fogok tenni azért, hogy itt Miskolcon is eljussunk idáig.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.