EFOTT 2014 - Megnyíltak a kapuk!

írta Kiss Viktor, 2014. július 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Elérkezett az idő, amire több tízezer magyar diák várt hónapok óta: Megnyitotta kapuit az EFOTT, július 15-én a Miskolci Egyetemen.

EFOTT 2014 - Megnyíltak a kapuk!

Csütörtök óta folytak a munkálatok az egyetem területén (pl.: kordonelhelyezés, kiszolgáló egységek felépítése, színpadállítás stb.), hogy a fesztivál első lakói kedden délelőtt felverhessék sátraikat és átadhassák magukat a hangulatnak.

Hosszú kígyózó sorok állnak kora reggel óta a jegypénztáraknál, úgyhogy érdemes időben érkezni és a fák árnyéka alatt sátorhelyet keresni, mivel ragyogó időt és 30 C° mond egész hétre a meteorológiai előrejelzés.

2014. július 15-20. Miskolc-Tapolca-Miskolci Egyetem!

EFOTT Csak Szabadon…..

Nagy Tomi
fotó: Kiss Viktor

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 2 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 2 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.

• Zyntern Online Case study challenge

Zyntern Online Case study challenge • 2 napja

A többszörös díjnyertes, idén 3 éves startup, a Zyntern.com esettanulmányi versenyt hirdet! Egy online esetmegoldó versenyre szeretnénk invitálni Titeket, melyre 3-4 fős diákszervezeti csapatokban jelentkezhettek! A verseny magyar nyelven zajlik!

• Egy miskolci az első százezerben...

Egy miskolci az első százezerben... • 4 napja

A magyar Tudomány 2020. februári számában Gimesi Júlia beszámol a PLOS Biology című lapban 2019 őszén publikált elemzésről, aminek csatolmányában néven nevezik a „világ 100.000 legjobb kutatóját”. Az adatbankban találunk egyéb miskolci vonatkozásokat is.