Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

írta Dr. Gáspár Marcell, 2018. március 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A nemzetközi hegesztő szakmérnöki képzést gondozó Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezelésével kapcsolatos szakmai napot szervezett március 23-án az RMWF projekt keretében.

Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

Az Erasmus+ program támogatásával megvalósuló projekt címe: Nemzetközi tantervi irányelvek bevezetése a hegesztett szerkezetek gyártása során felmerülő kockázatok kezelésére. A projekt célja új kurzus és a hozzá kapcsolódó tananyagok kidolgozása az Európai Hegesztési Szövetség (EWF) átdolgozott tantervi irányelvei szerint, továbbá speciális szakemberek képzése a hegesztett szerkezetek gyártásának kockázatmenedzselésére. Az alapvetően nemzetközi tanterv és tananyag fejlesztéssel foglalkozó pályázat egy európai konzorcium összefogásában, a Temesvári Hegesztési Intézet (ISIM) vezetésével, az Európai Hegesztési Szövetség (EWF), a Miskolci Egyetem és egy minőségbiztosítással foglalkozó norvég kisvállalat (QMS), valamint egy magyarországi székhelyű mérnökiroda (TVE Kft.) részvételével valósul meg.

A projekt keretében megrendezésre került workshop célja a kockázatalapú szemlélet alkalmazásával foglalkozó kurzus népszerűsítése, másrészt a releváns érdeklődök, köztük ipari szakemberek figyelmének felkeltése a tervezett képzés szükségességéről és a projekt által kínált lehetőségekről.

A rendezvényt Prof. Dr. Lukács János projektvezető nyitotta meg, amelyet Prof. Dr. Tóth László „Életünk és a kockázatalapú szemlélet” című gondolatébresztő előadása követett. Ezt követően került sor az RMWF projekt bemutatására, amelyet követően a norvég partner az ipari elvárásokkal kapcsolatos felmérés eredményeit ismertette a részvevőkkel. A rendezvény második felében a résztvevő ipari szakemberek és a hegesztés iránt érdeklődő hallgatók egy átfogó tájékoztatást kaptak az új EWF irányelvek mentén készülő tananyagokról. A workshop egy kerekasztal beszélgetéssel zárult, amelyen a szakma elismert képviselői és a résztvevők érdemi visszacsatolást adhattak a tantervről és annak tartalmáról a projekt megvalósítók számára.

A projekt rendezvényeinek az idei évben több alkalommal is házigazdája lesz a Miskolci Egyetem. Az Intézet májusban a projekt menedzsment időszakos ülésének, szeptemberben pedig egy pilot kurzusnak ad otthont.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 31 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 32 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.