Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

írta Dr. Gáspár Marcell, 2018. március 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A nemzetközi hegesztő szakmérnöki képzést gondozó Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezelésével kapcsolatos szakmai napot szervezett március 23-án az RMWF projekt keretében.

Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

Az Erasmus+ program támogatásával megvalósuló projekt címe: Nemzetközi tantervi irányelvek bevezetése a hegesztett szerkezetek gyártása során felmerülő kockázatok kezelésére. A projekt célja új kurzus és a hozzá kapcsolódó tananyagok kidolgozása az Európai Hegesztési Szövetség (EWF) átdolgozott tantervi irányelvei szerint, továbbá speciális szakemberek képzése a hegesztett szerkezetek gyártásának kockázatmenedzselésére. Az alapvetően nemzetközi tanterv és tananyag fejlesztéssel foglalkozó pályázat egy európai konzorcium összefogásában, a Temesvári Hegesztési Intézet (ISIM) vezetésével, az Európai Hegesztési Szövetség (EWF), a Miskolci Egyetem és egy minőségbiztosítással foglalkozó norvég kisvállalat (QMS), valamint egy magyarországi székhelyű mérnökiroda (TVE Kft.) részvételével valósul meg.

A projekt keretében megrendezésre került workshop célja a kockázatalapú szemlélet alkalmazásával foglalkozó kurzus népszerűsítése, másrészt a releváns érdeklődök, köztük ipari szakemberek figyelmének felkeltése a tervezett képzés szükségességéről és a projekt által kínált lehetőségekről.

A rendezvényt Prof. Dr. Lukács János projektvezető nyitotta meg, amelyet Prof. Dr. Tóth László „Életünk és a kockázatalapú szemlélet” című gondolatébresztő előadása követett. Ezt követően került sor az RMWF projekt bemutatására, amelyet követően a norvég partner az ipari elvárásokkal kapcsolatos felmérés eredményeit ismertette a részvevőkkel. A rendezvény második felében a résztvevő ipari szakemberek és a hegesztés iránt érdeklődő hallgatók egy átfogó tájékoztatást kaptak az új EWF irányelvek mentén készülő tananyagokról. A workshop egy kerekasztal beszélgetéssel zárult, amelyen a szakma elismert képviselői és a résztvevők érdemi visszacsatolást adhattak a tantervről és annak tartalmáról a projekt megvalósítók számára.

A projekt rendezvényeinek az idei évben több alkalommal is házigazdája lesz a Miskolci Egyetem. Az Intézet májusban a projekt menedzsment időszakos ülésének, szeptemberben pedig egy pilot kurzusnak ad otthont.

• 700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál

700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál • 2 napja

2021. június 10. – 700 millió forint értékű beruházással fejlesztjük vasúti járműjavító leányvállalatunk, a Technical Services Hungaria Kft. (TS Hungaria) kapacitásait – jelentette be Kovács Imre, a Rail Cargo Austria Igazgatóságának tagja, a Rail Cargo Hungaria Igazgatóságának elnöke. Hozzátette, az eszközpark bővítését a TS Hungaria szolgáltatásai iránt dinamikusan növekvő piaci igények indokolják: az év első harmadának üzleti forgalma 17%-kal haladta meg az előző év azonos időszakának mértékét.

• Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem

Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem • 2 napja

Június 8-án vált nyilvánossá a londoni QS cég nemzetközi egyetemi kiválósági rangsora, amin a Miskolci Egyetem először tavaly tűnt fel. A QS a világ százezernél is több felsőoktatási intézménye közül idén 1.300 egyetemet tartott érdemesnek a rangsorban való szerepeltetésre, köztük a Miskolci Egyetemet is.

• A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében

A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében • 7 napja

A fenntartó és tulajdonos Universitas Miskolcinensis Alapítvány és az intézmény képviselői közötti többkörös, produktív egyeztetések eredményeként létrejött Szervezeti és Működési Rend (SZMR) a szervezeti felépítés funkcionalitásra építő megújításával és a gazdálkodás átalakításával új, a versenyszférára jellemző alapokra helyezi az Egyetem működését. A Miskolci Egyetem új SZMR-e 2021. június 1-jén lépett hatályba.

• „A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen

„A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen • 9 napja

A május utolsó napján megtartott rendezvény célja az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével – elsősorban a nyomozással – kapcsolatos alapkérdések gyakorlatközpontú megvitatása volt a tagállami gyakorlatok bemutatásán keresztül.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra