Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

írta Dr. Gáspár Marcell, 2018. március 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A nemzetközi hegesztő szakmérnöki képzést gondozó Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezelésével kapcsolatos szakmai napot szervezett március 23-án az RMWF projekt keretében.

Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

Az Erasmus+ program támogatásával megvalósuló projekt címe: Nemzetközi tantervi irányelvek bevezetése a hegesztett szerkezetek gyártása során felmerülő kockázatok kezelésére. A projekt célja új kurzus és a hozzá kapcsolódó tananyagok kidolgozása az Európai Hegesztési Szövetség (EWF) átdolgozott tantervi irányelvei szerint, továbbá speciális szakemberek képzése a hegesztett szerkezetek gyártásának kockázatmenedzselésére. Az alapvetően nemzetközi tanterv és tananyag fejlesztéssel foglalkozó pályázat egy európai konzorcium összefogásában, a Temesvári Hegesztési Intézet (ISIM) vezetésével, az Európai Hegesztési Szövetség (EWF), a Miskolci Egyetem és egy minőségbiztosítással foglalkozó norvég kisvállalat (QMS), valamint egy magyarországi székhelyű mérnökiroda (TVE Kft.) részvételével valósul meg.

A projekt keretében megrendezésre került workshop célja a kockázatalapú szemlélet alkalmazásával foglalkozó kurzus népszerűsítése, másrészt a releváns érdeklődök, köztük ipari szakemberek figyelmének felkeltése a tervezett képzés szükségességéről és a projekt által kínált lehetőségekről.

A rendezvényt Prof. Dr. Lukács János projektvezető nyitotta meg, amelyet Prof. Dr. Tóth László „Életünk és a kockázatalapú szemlélet” című gondolatébresztő előadása követett. Ezt követően került sor az RMWF projekt bemutatására, amelyet követően a norvég partner az ipari elvárásokkal kapcsolatos felmérés eredményeit ismertette a részvevőkkel. A rendezvény második felében a résztvevő ipari szakemberek és a hegesztés iránt érdeklődő hallgatók egy átfogó tájékoztatást kaptak az új EWF irányelvek mentén készülő tananyagokról. A workshop egy kerekasztal beszélgetéssel zárult, amelyen a szakma elismert képviselői és a résztvevők érdemi visszacsatolást adhattak a tantervről és annak tartalmáról a projekt megvalósítók számára.

A projekt rendezvényeinek az idei évben több alkalommal is házigazdája lesz a Miskolci Egyetem. Az Intézet májusban a projekt menedzsment időszakos ülésének, szeptemberben pedig egy pilot kurzusnak ad otthont.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 6 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Felhívás konferencián történő előadásra

Felhívás konferencián történő előadásra • 31 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet, többéves hagyományokra visszanyúló tudományos konferenciát szervez, a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel, online módon, Magyarok jogvédelme a Kárpát-medencében címmel.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 47 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 55 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.