Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

írta Dr. Gáspár Marcell, 2018. március 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A nemzetközi hegesztő szakmérnöki képzést gondozó Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezelésével kapcsolatos szakmai napot szervezett március 23-án az RMWF projekt keretében.

Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

Az Erasmus+ program támogatásával megvalósuló projekt címe: Nemzetközi tantervi irányelvek bevezetése a hegesztett szerkezetek gyártása során felmerülő kockázatok kezelésére. A projekt célja új kurzus és a hozzá kapcsolódó tananyagok kidolgozása az Európai Hegesztési Szövetség (EWF) átdolgozott tantervi irányelvei szerint, továbbá speciális szakemberek képzése a hegesztett szerkezetek gyártásának kockázatmenedzselésére. Az alapvetően nemzetközi tanterv és tananyag fejlesztéssel foglalkozó pályázat egy európai konzorcium összefogásában, a Temesvári Hegesztési Intézet (ISIM) vezetésével, az Európai Hegesztési Szövetség (EWF), a Miskolci Egyetem és egy minőségbiztosítással foglalkozó norvég kisvállalat (QMS), valamint egy magyarországi székhelyű mérnökiroda (TVE Kft.) részvételével valósul meg.

A projekt keretében megrendezésre került workshop célja a kockázatalapú szemlélet alkalmazásával foglalkozó kurzus népszerűsítése, másrészt a releváns érdeklődök, köztük ipari szakemberek figyelmének felkeltése a tervezett képzés szükségességéről és a projekt által kínált lehetőségekről.

A rendezvényt Prof. Dr. Lukács János projektvezető nyitotta meg, amelyet Prof. Dr. Tóth László „Életünk és a kockázatalapú szemlélet” című gondolatébresztő előadása követett. Ezt követően került sor az RMWF projekt bemutatására, amelyet követően a norvég partner az ipari elvárásokkal kapcsolatos felmérés eredményeit ismertette a részvevőkkel. A rendezvény második felében a résztvevő ipari szakemberek és a hegesztés iránt érdeklődő hallgatók egy átfogó tájékoztatást kaptak az új EWF irányelvek mentén készülő tananyagokról. A workshop egy kerekasztal beszélgetéssel zárult, amelyen a szakma elismert képviselői és a résztvevők érdemi visszacsatolást adhattak a tantervről és annak tartalmáról a projekt megvalósítók számára.

A projekt rendezvényeinek az idei évben több alkalommal is házigazdája lesz a Miskolci Egyetem. Az Intézet májusban a projekt menedzsment időszakos ülésének, szeptemberben pedig egy pilot kurzusnak ad otthont.

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 3 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 6 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 6 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 7 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.