A győriek idei első idegenbeli győzelmüket aratták a Körcsarnokban

írta MEAFC, 2018. március 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Timkó és Cole-Brinson pontjaival egész jól kezdte a házigazda (7-2) az igen kevés kosár jellemezte az első negyedet, ám a győriek, hórihorgas belső embereik révén tartották a lépést. A sok rontott dobás következtében leginkább második szándékokból érkező kosarak után minimális hazai előnnyel zárult az első tíz perc (14-11).

A győriek idei első idegenbeli győzelmüket aratták a Körcsarnokban

Rá sem lehetett ismerni a csapatra!
A győriek idei első idegenbeli győzelmüket aratták a Körcsarnokban.
Igaz, hogy vállvédőben, de ott melegített a társakkal a felépülőben lévő Szögi is.

Szögi lendületes megmozdulásokkal jelezte, hogy sérülése a múlté, ám a felek közti távolság továbbra sem nőtt. A MEAFC folyamatosan kereste a legmegfelelőbb összeállítást, ám a győriek lerázásához szükséges ötös csak nem akart „megszületni”. Mindent elmond a negyed hatékonyságáról, hogy a roppant sovány eredményt úgy érték el a csapatok, hogy a büntetőkön kívül négy, illetve öt mezőnykosarat szereztek csupán (29-23).

A fordulás utáni Miskolc sem emlékeztetett saját magára. Több kósza labdát is az egyre magabiztosabbá váló vendégek szereztek meg, így a szakasz végére a lélektanilag fontos előnyt is magukhoz ragadták. Hozzátartozik a mérkőzés krónikájához, hogy 30 játszott perc után nem volt még a házigazdának sikeres hárompontosa (40-41).

A Győr kapta el lendületesebben a hajrát. Szépen járatott támadások végén fontos triplákkal hízlalták 10 pontosra előnyüket. A három és fél negyednyi ritmustalanság után túl későn észbe kapó miskolciaknak innen már nem volt visszaút. Hiába szerzett több labdát is a MEAFC, a munka során hamar kigyűlt az öt csapathibájuk, így az ekkor jó százalékkal büntetőző győriek december végén szerzett legutóbbi sikerük után ismét győzelmet ünnepelhettek (61-69).

Folytatás csütörtökön a Budapesti Honvéd otthonában.

MEAFC – Széchenyi Egyetem Győri KC 61-69 (14-11, 15-12, 11-18, 21-28)

NB I/B Piros csoport 23. forduló. Miskolc, Körcsarnok.

Vezette: Sallai István, Gergely Csaba, Domán István.

MEAFC: Orliczki M., Drahos (10/3), Cole-Brinson (18), Máté (7/3), Timkó (6). Csere: Szögi (8/3), Takács (7), Lippai (2), Béres (1), Orliczki B., Homoki, Szepesi. Edző: Walke Károly.

Győr: Puszta (13/3), Ruják (19/3), Gáll (2), Nárai (11/6), Horváth. Csere: Geiger (11/6), Domsitz (8), Gombás (5/3), Nagy. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Walke Károly, vezetőedző: Felesleges mellé beszélni, totális kudarc a mai teljesítményünk. Hangemberek voltunk mögöttes mutatók nélkül. Nagyon nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, a hátralévő három meccsen csak extra teljesítmény jelenthet számunkra rájátszás pozíciót.

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 5 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 7 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.