FabLab konferencia Santanderben a Campus Mundi ösztöndíj révén

írta Varga Krisztina, 2018. április 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Rövid tanulmányút az Atlanti-óceán partjainál: FabLab konferencia Santanderben a Campus Mundi ösztöndíj révén. A Gazdaságtudományi Kar oktatója és doktorandusza, Varga Krisztina egy hetes tanulmányúton vett részt Spanyolországban 2018 márciusában.

FabLab konferencia Santanderben a Campus Mundi ösztöndíj révén

Miért pályáztál Campus Mundi ösztöndíjjal Santanderbe?

Az ösztöndíj számos európai és Európán kívüli országba szóló tanulmányútra kínál lehetőséget, most még egyszerűbb pályázási feltételekkel és megemelt ösztöndíjas összeggel. Mivel a Miskolci Egyetem már kapcsolatba került a korábbi ösztöndíjasok révén az Universidad de Cantabria intézményével, így kézenfekvő volt a választás.

Kivel és melyik karral vetted fel a kapcsolatot?

A Gazdaságtudományi Kar Üzleti Adminisztráció tanszékén Prof. Elisa Baraibar Diez várt, kutatási témám kapcsolódik oktatási tevékenységéhez.

Mit kutatsz, és milyen lehetőségeket kínált számodra a rövid tanulmányút?

Kutatási témám a társadalmi innováció mérési lehetőségeinek vizsgálata, egy többszintű mérési modell meghatározása. Az elmúlt időszakban a mikro szintű innovációs törekvéseket vizsgáltam, különös tekintettel az innovációt megvalósító vállalatokra, társadalmi vállalkozásokra és civil szervezetekre valamint az önkormányzatokra. Santander híresen innovatív város társadalmi szempontból is, így kiváló lehetőséget teremt az ún. jó gyakorlatok feltérképezésére.

Milyen jó megoldásokkal ismerkedtél meg az egy hetes ösztöndíjas időszak alatt?

Találkoztam egy oktatási és munkaerőpiaci innovációs projektkoordinátorral, akivel a személyes megbeszélésen túl a továbbiakban e-mailes interjút tervezek. Ő elsősorban a munkaerőpiaci jó megoldásokkal ismertetett meg, kifejezetten fókuszálva a valamilyen okból hátrányos helyzetű munkavállaókra. Úgy vélem, az ilyen típusú gyakorlatok nagyon hasznosak a mi térségünkben is, így mindenképpen érdemes megvizsgálni az adaptálhatóságukat. Ellátogattam egy spanyol országos jótékonysági program egyik helyszínére is, ahol könyves adományokkal segítik a fejlődő országokban élő beteg gyerekeket. A kutatás szempontjából a leghasznosabb a FabLab konferencián való részvétel volt, ahol jelentős társadalmi innovációs törekvések valósulnak meg.

Mi a FabLab, és miért innovatív társadalmilag?

A Fabrication Laboratory elnevezés olyan közösségi helyre utal, ahol a legalapvetőbbtől a legfejlettebbek technológiákig (pl. 3D nyomtató) minden fellelhető és kipróbálható a helyi vállalkozó kedvűek számára. Globális hálózat, ahol játszani, alkotni, tanulni, mentorálni és feltalálni lehet.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.