Kortárs Hangon '18 Nemzetközi Irodalmi Pályázat eredményhirdetés

írta Kortárs Hangon, 2018. április 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az Eszterházy Károly Egyetem 14 éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. Idei fölhívásunkra 12 egyetemi intézményből 108 hallgató pályázott verssel vagy kisprózával. A zsűri döntése alapján ötvenen kerülhettek be a Költészet Nap tiszteletére megjelenő válogatott kötetünkbe, közülük huszonketten kapnak valamilyen díjat.

Kortárs Hangon '18 Nemzetközi Irodalmi Pályázat eredményhirdetés

Az Eszterházy Károly Egyetem 14 éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A hallgatói tehetséggondozó projektünk értékeit jelzi, hogy olyan rangos irodalmi lapok, mint például Pozsonyból az Irodalmi Szemle, Nagyváradról a Várad, Kolozsvárról a Helikon, Nyíregyházáról a Vörös Postakocsi és Egerből az Agria, vagy Erdélyből az Erdélyi Magyar Írók Ligája különdíjakkal és megjelenési lehetőséggel jutalmazza a legtehetségesebb pályázóinkat.

Hagyományaink szerint a díjak átadására és az új kötet bemutatására ünnepélyes Gálaműsor keretében kerül sor, minden évben más egyetemen. Nagyvárad, Komárom, Kolozsvár után  az ünnepélyes Gála ez évben Egerben, az Eszterházy Károly Egyetemen kerül megrendezésre.

A Gála helyszíne: Eszterházy Károly Egyetem, Líceum, Oratórium Artium Pyrkeriánum.
Időpontja: 2018. április 12. csütörtök 15 óra

Galda Gábor Attila, Eszterházy Károly Egyetem

IRODAMI, MŰVÉSZETI LAPOK

DÍJAZOTTJAI, MEGJELENÉSI LEHETŐSÉGEK

KORTÁRS HANGON Nemzetközi Irodalmi Pályázatunk 14 éves történetében legtehetségesebb hallgatóink már harmadszor kapnak lehetőséget rangos megmérettetésre. Megkerestünk négy jelentős irodalmi, művészeti lapot, akik készséggel biztosítottak szakmai támogatásukról, s felajánlottak egy Lapdíjat, és megjelenési lehetőséget biztosítottak lapjukban általuk kiválasztott tehetségeknek. Hozzájuk csatlakozott két éve az Erdélyi Magyar Írók Ligája egy különdíjjal, s idén először a Vörös Postakocsi Nyíregyházáról.

IRODALMI SZEMLE, Pozsony

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: Gagyi Judit Eszter, Partiumi Keresztény Egyetem,

Nagyvárad; A hold túloldalán és Csonka testek c. verseivel.

A folyóirat megjelenési lehetőséget ajánl:

György Alida, Sapientia EMTE Kolozsvár

VÁRAD Irodalmi, Művészeti lap, Nagyvárad

Lapdíjasaközlési lehetőséggel: Hubai Gábor, Miskolci Egyetem; szégyenérzet nélkül és Milyen szép c. verseivel.

A folyóirat az alábbi pályázóknak ajánl megjelenési lehetőséget:

Bakos Martin és Csató Anita; Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Fülöp Dorottya, Sárkány Tímea és Vass Csaba a Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár,  György Alida; Sapientia EMTE Kolozsvár

HELIKON Irodalmi Folyóirat, Kolozsvár

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: György Alida, Sapientia Erdélyi Magyar Tudomány Egyetem, Kolozsvár;

Pótcselekvések és Varratnyomok c. versével.

A folyóirat az alábbi pályázóknak ajánl megjelenési lehetőséget:

Kispál Dániel, Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Vass Csaba, Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár, Csató Anita, Eszterházy Károly Egyetem, Eger

A VÖRÖS POSTAKOCSI Irodalmi, művészeti, kritikai folyóirat, Nyíregyháza

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: Kispál Dániel Eszterházy Károly Egyetem, Eger; Töredékek egy halottról c. két részes prózájával.

Hubai Gábor, Miskolci Egyetem, Miskolc

György Alida, Sapientia EMTE, Kolozsvár

AGRIA Irodalmi, Művészeti és Kritikai Folyóirat, Eger

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: Sebestyén Kinga, Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár; az Egy ácshoz c. verséért

A folyóirat az alábbi pályázóknak ajánl megjelenési lehetőséget:

Baka L. Patrik és Ollé Tamás; Selye János Egyetem, Komárom, Forgács Fanni, Makláriné Baksa Anita, Kriegel Zsófia, Herédi Rebeka és Kispál Dániel; Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Hubai Gábor, Krajnyák Ádám és Tóth Gergely; Miskolci Egyetem, Miskolc, Sárkány Tímea és Rusu Szidónia; Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Pálffy Tamás Szabolcs és Szász Gyopár; Sapientia EMTE Marosvásárhely, György Alida, Sapientia EMTE Kolozsvár, Veress Szidónia Krisztina, Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, Marosvásárhely, Vass Márton, Magyar Művészeti Egyetem, Marosvásárhely

Erdélyi Magyar Írók Ligája különdíjasa:
Sárkány Tímea, Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár; elbírni hogy lehet c. versével.

Eszterházy Károly Egyetem Líceumi Paletta közéleti, kulturális és tudományos magazinja lapdíjasa közlési lehetőséggel: Rump Tímea, Eszterházy Károly Egyetem

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 4 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 7 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.