Kilencedik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2018. június 6–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Hasznos és érdekes szabadidős programot kínálva ebben a tanévben is számos érdekességet kínált hallgatói számára a Szépkorúak Akadémiája. Június 1-én pedig elsősorban örömöt, hiszen 125 hallgató vehette át oklevelét a 2017/2018-as tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével.

Kilencedik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Miskolciak az űrállomáson, globalizáció, fogyasztóvédelem, boszorkányüldözés, környezetvédelem… – hosszasan sorolhatnánk még. Témák az aktuálistól az érdekesig, a praktikustól az általános műveltségig vagy egyenként is birtokolva e jelzőket. Hasznos és érdekes szabadidős programot kínálva ebben a tanévben is számos érdekességet kínált hallgatói számára a Szépkorúak Akadémiája. Június 01-én pedig elsősorban örömöt – 125 hallgató vehette át oklevelét a 2017/2018-as tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével.

A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében hirdette meg először a Szépkorúak Akadémiája programsorozatát, melyet a társadalom és az egész életen át tartó tanulás szerves összekapcsolódása ihletett. Ennek keretében, kihasználva az universitas jellegéből adódó, széles körű lehetőségeket, immár a kilencedik tanév keretében is számos ismeretet kínált az előadássorozat a tudomány, a technika, a gazdaság, a jog és a társadalomtudomány témakörökből a 162 beiratkozott résztvevőnek, akik 50 év feletti, legalább érettségivel rendelkező, tanulni vágyó érdeklődők voltak.

A tanév második félévében az anyagtudomány, az emberi agy, az idősgondozás, a gazdasági fejlődés, az űrkutatás, a boszorkányüldözés, a pénzügy témakörébe pillanthattak be a hallgatók, akik a tanév során 26 alkalommal, 52 előadáson és az azt követő konzultációkon vehettek részt. A résztvevők a tanév egészében 104 óra előadást hallgathattak meg az egyetem professzoraitól, oktatóitól. Az előadásokat követően lehetőség nyílt a kérdések, észrevételek megfogalmazására, így interaktív beszélgetésekre is sor került. Természetesen a kurzusokon részt vevő hallgatók, akik rendszeresen látogatták az előadásokat, tanúsítványt (certifikációt) kapnak a képzés teljesítéséről – ezeket adták most át a hagyományok szerint a tanévzáró ünnepségen 2018.06.01-én az egyetem díszaulájában. A kurzus folytatására várhatóan a 2018/2019-es tanévben is lehet számítani.

További információ Hajdúné Dr. Molnár Katalin (06 30 / 207 1450) és/vagy Matiscsákné dr. Lizák Marianna (06 30 / 418 2549) főszervezőktől kérhető.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.