Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

írta Halász Csenge, 2018. június 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete. Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti. Az Elnök Asszony köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a felsőoktatásban dolgozóknak, különösen a vidéki egyetemeken, amellett, hogy szeretik a munkájukat, számos problémával kell szembenézniük. Többek között kiemelte a bérezés, a hallgatói létszámcsökkenés, és a fiatal kutatói lét nehézségeit.

Először Prof. Dr. Torma András rektor úr tartotta meg rövid előadását, amelyben rámutatott a Miskolci Egyetem által kínált előnyökre, amelyekből mind a dolgozók, mind a hallgatók részesülnek. Hangsúlyozta a selmeci diákhagyományok közösségteremtő erejét, a campus egyedülálló elhelyezkedését, a kiemelkedő tudományos diákköri tevékenységet, valamint az egyetemre érkező külföldi hallgatók növekvő létszámát, akik új erőforrást jelenthetnek az intézmény számára.

Ezt követően Dr. Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes- államtitkára reagált az elhangzottakra, majd röviden felvázolta a felsőoktatás jelenlegi helyzetét, és a következő kormányzati ciklusban várható néhány kihívást. A felsőoktatást egy rendkívül széleskörű ágazatként írta le, amely e természetéből adódóan nehézzé teszi az egységes kormányzati intézkedések meghozatalát. Jelenleg körülbelül 15 ezer oktató és kutató dolgozik a felsőoktatás kötelékében, több mint 32 ezer hallgatónak biztosítva ezzel minőségi oktatást.

Az értelmiségi képzést kiemelt feladatként határozta meg, amely tekintetében az Európai Unió előírásai sem hagyhatók figyelmen kívül. A következő négy évre vonatkozóan realitásként értékelt a felsőoktatásban dolgozók bérezésének átgondolását és emelését.

A jelenlévőknek volt lehetőségük kérdéseket intézni a helyettes-államtitkár asszonyhoz, melyek után a rendezvényt Dr. Tőrös Szilárd, a FDSZ elnökének szavai zárták, aki felidézte a FDSZ június 1-én megjelent közleményét. Hangsúlyozta továbbá, az értelmiségiek társadalmon belüli jelentőségét, és felvázolta egy egységes bérezési struktúra lehetőségét is.

A rendezvény a végéhez ért, és lezárult a felsőoktatás különböző résztvevői közötti diskurzus. Ez az előadásokkal és kérdésekkel eltöltött pár óra is egyértelműen megmutatta, hogy égető szükség van az effajta párbeszédekre, amelyek a felsőoktatásban résztvevők helyzetének a javítását tűzik ki célul, elősegítve az utat egy innovatív és tudásalapú társadalom megvalósításához.

Fotók: Kiss Viktor

• Tegyük szebbé, élhetőbbé és tisztábbá közösen egyetemünk!

Tegyük szebbé, élhetőbbé és tisztábbá közösen egyetemünk! • 6 napja

A Miskolci Egyetem is csatlakozott idén az Innovációs és Technológiai Minisztérium által meghirdetett Önkéntesen a tiszta Magyarországért programhoz a TeSzedd! akció keretében. Ennek keretein belül 2021.10.22-én, pénteken 10:00-kor az E/7-es irodaépület bejáratához várjuk önkéntes alapon dolgozóink, hallgatóink segítségét szemétszedési akciónkhoz, mely keretében tisztábbá tesszük környezetünket és ezáltal tágabb életterünket.

• "Mit hozunk otthonról? – családi mintáink. És mit kezdünk velük?" • 6 napja

A szüleinken túl, a tágabb családból hozott minták befolyásolják döntéseinket, hozzáállásunkat, választásainkat. Ugyanakkor szeretjük magunkat életünk aktív alakítóinak látni, olyannak, aki mentes mások befolyásától. A családi minták önbizalom-növelő és identitást erősítő tényezők életünkben, de ehhez az szükséges, hogy hitelesen tudjuk közvetíteni a gyerekeink felé ezeket a példákat – hangzott el a Mathias Corvinus Collegium (MCC) miskolci rendezvényén.

• Átadták a felújított MOL Intézeti Tanszéket a Miskolci Egyetemen

Átadták a felújított MOL Intézeti Tanszéket a Miskolci Egyetemen • 7 napja

Megújult a Miskolci Egyetem Kőolaj és Földgáz Intézetében működő MOL Intézeti Tanszék. A színvonalas oktatási környezet kialakítása érdekében a helyiségek új bútorokat kaptak, valamint új, a tanulást segítő térképek, képernyők, poszterek kerültek a falakra. A tanszék korszerűsítése a MOL és a Miskolci Egyetem közötti stratégiai együttműködés részeként valósult meg: a vállalat célja, hogy hozzájáruljon a jövő mérnökeinek képzéséhez.

• Megújul a tanárképzés a Miskolci Egyetemen

Megújul a tanárképzés a Miskolci Egyetemen • 14 napja

A jogszabályi változások eredményeként már részben most is, de egységesen jövő szeptembertől változik a pedagógusképzés. Bemutatkozott a Tanárképző Intézet augusztus 1-től kinevezett új főigazgatója, Dr. K. Nagy Emese is.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra