Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

írta Halász Csenge, 2018. június 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete. Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti. Az Elnök Asszony köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a felsőoktatásban dolgozóknak, különösen a vidéki egyetemeken, amellett, hogy szeretik a munkájukat, számos problémával kell szembenézniük. Többek között kiemelte a bérezés, a hallgatói létszámcsökkenés, és a fiatal kutatói lét nehézségeit.

Először Prof. Dr. Torma András rektor úr tartotta meg rövid előadását, amelyben rámutatott a Miskolci Egyetem által kínált előnyökre, amelyekből mind a dolgozók, mind a hallgatók részesülnek. Hangsúlyozta a selmeci diákhagyományok közösségteremtő erejét, a campus egyedülálló elhelyezkedését, a kiemelkedő tudományos diákköri tevékenységet, valamint az egyetemre érkező külföldi hallgatók növekvő létszámát, akik új erőforrást jelenthetnek az intézmény számára.

Ezt követően Dr. Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes- államtitkára reagált az elhangzottakra, majd röviden felvázolta a felsőoktatás jelenlegi helyzetét, és a következő kormányzati ciklusban várható néhány kihívást. A felsőoktatást egy rendkívül széleskörű ágazatként írta le, amely e természetéből adódóan nehézzé teszi az egységes kormányzati intézkedések meghozatalát. Jelenleg körülbelül 15 ezer oktató és kutató dolgozik a felsőoktatás kötelékében, több mint 32 ezer hallgatónak biztosítva ezzel minőségi oktatást.

Az értelmiségi képzést kiemelt feladatként határozta meg, amely tekintetében az Európai Unió előírásai sem hagyhatók figyelmen kívül. A következő négy évre vonatkozóan realitásként értékelt a felsőoktatásban dolgozók bérezésének átgondolását és emelését.

A jelenlévőknek volt lehetőségük kérdéseket intézni a helyettes-államtitkár asszonyhoz, melyek után a rendezvényt Dr. Tőrös Szilárd, a FDSZ elnökének szavai zárták, aki felidézte a FDSZ június 1-én megjelent közleményét. Hangsúlyozta továbbá, az értelmiségiek társadalmon belüli jelentőségét, és felvázolta egy egységes bérezési struktúra lehetőségét is.

A rendezvény a végéhez ért, és lezárult a felsőoktatás különböző résztvevői közötti diskurzus. Ez az előadásokkal és kérdésekkel eltöltött pár óra is egyértelműen megmutatta, hogy égető szükség van az effajta párbeszédekre, amelyek a felsőoktatásban résztvevők helyzetének a javítását tűzik ki célul, elősegítve az utat egy innovatív és tudásalapú társadalom megvalósításához.

Fotók: Kiss Viktor

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 14 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 16 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 16 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 30 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.