Véradás az Egyetemen!

írta Magyar Vöröskereszt, 2018. szeptember 6–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.

Véradás az Egyetemen!

Miskolci Egyetem
PROF. DR. TORMA ANDRÁS
3515 Miskolc, Egyetemváros

Tisztelt Hallgatók, Oktatók, Dolgozók!

Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása. Állandó feladatot jelent számunkra a véradások tudatos tervezése, annak érdekében, hogy hazánkban folyamatos és zavartalan legyen a vérellátás.

Szervezési módszereinket, a kor kihívásainak megfelelve, fejlesztjük és próbáljuk a munkahelyekhez igazítani, annak érdekében, hogy a segíteni akaró embertársaink munkahelyükön, a tanulók iskolájukban is tudjanak vért adni.

Lebonyolítás :
2018. október 1. 2. 3. 4. 5 (hétfőtől-péntekig) 10.00-15.00 óra között az egyetem főépületének aulájában.

Elérhetőségeink:
3530. Miskolc, Városháztér 2.                                              telefon: 06 46 320 141,
Laták Kamilla (megyei koordinátor)                                    telefon: +36 30 2073171,
Gál Béla (véradószervező)                                                     telefon: +36 30 3496797.

Előre is köszönöm segítő hozzáállásukat!

Tisztelettel:
Laták Kamilla

Megyei véradószervező koordinátor
Miskolc, 2018. szeptember 3.

• 700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál

700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál • 2 napja

2021. június 10. – 700 millió forint értékű beruházással fejlesztjük vasúti járműjavító leányvállalatunk, a Technical Services Hungaria Kft. (TS Hungaria) kapacitásait – jelentette be Kovács Imre, a Rail Cargo Austria Igazgatóságának tagja, a Rail Cargo Hungaria Igazgatóságának elnöke. Hozzátette, az eszközpark bővítését a TS Hungaria szolgáltatásai iránt dinamikusan növekvő piaci igények indokolják: az év első harmadának üzleti forgalma 17%-kal haladta meg az előző év azonos időszakának mértékét.

• Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem

Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem • 3 napja

Június 8-án vált nyilvánossá a londoni QS cég nemzetközi egyetemi kiválósági rangsora, amin a Miskolci Egyetem először tavaly tűnt fel. A QS a világ százezernél is több felsőoktatási intézménye közül idén 1.300 egyetemet tartott érdemesnek a rangsorban való szerepeltetésre, köztük a Miskolci Egyetemet is.

• A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében

A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében • 7 napja

A fenntartó és tulajdonos Universitas Miskolcinensis Alapítvány és az intézmény képviselői közötti többkörös, produktív egyeztetések eredményeként létrejött Szervezeti és Működési Rend (SZMR) a szervezeti felépítés funkcionalitásra építő megújításával és a gazdálkodás átalakításával új, a versenyszférára jellemző alapokra helyezi az Egyetem működését. A Miskolci Egyetem új SZMR-e 2021. június 1-jén lépett hatályba.

• „A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen

„A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen • 9 napja

A május utolsó napján megtartott rendezvény célja az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével – elsősorban a nyomozással – kapcsolatos alapkérdések gyakorlatközpontú megvitatása volt a tagállami gyakorlatok bemutatásán keresztül.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra