Idén is vár a Kutatók Éjszakája

írta Halász Csenge, 2018. szeptember 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A szeptember végi időszaknak immáron évek óta elengedhetetlen kelléke a Kutatók Éjszakája megrendezése. A rendezvény egy Európa-szerte lebonyolításra kerülő ingyenes eseménysorozat, amely a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére szolgál. Egyetemünkön szeptember 28-án (17-23h) rendezik meg.

Idén is vár a Kutatók Éjszakája

A Kutatók Éjszakája során az érdeklődőknek lehetőségük van testközelből bepillantani az egyes tudományterületek titkaiba, látványos kísérleteknek, érdekes, interaktív előadásoknak lehetnek a részesei. A korábbi évek gyakorlatához hűen a Miskolci Egyetem is méltón kiveszi a részét az eseményből és színes programokkal vár minden korosztályt. A rendezvényen az összes Kar képviselteti magát, a tudományterületek sokszínű palettáját kínálva ezzel.

A résztvevők többek között megismerkedhetnek a virtuális valóság és az automatizálás kihívásaival, láthatják igazi robotok akadálypályán való versenyét, bányalátogatáson vehetnek részt, megvizsgáltathatják érzékszerveik állapotát, az Egyetem előtti parkban részesei lehetnek egy izgalmas denevérlesnek, de hallhatnak a Facebook okozta jogi kihívásokról is. Fotókiállítást csodálhatnak, jogászi talárban szelfizhetnek, megtekinthetnek egy igazi zenélő Tesla tekercset, megismerkedhetnek egy valós ipari vezérlőrendszerrel, matematikai játszóházban vehetnek részt és a programok sora még hosszasan sorolható lenne.

Ezeken kívül, a város több pontján is izgalmas tudományos kalandok várják az érdeklődőket, így érdemes ezeket is felkeresni. Ez alapján bizonyos: a rendezvényre mindenképpen érdemes ellátogatni, hiszen minden korosztályt egyedülálló programok várnak és remélhetőleg minden szervező és résztvevő vidám és értékes tudományos élményekkel fog hazatérni.

További információk és részletes programok:

Fotók: Kiss Viktor © Copyright.

• Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok • 12 napja

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

• Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon

Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon • 14 napja

Szakmai Információs Napot rendezett november 28-án a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A rendezvénnyel a kar hidat kívánt képezni a jelenlegi hallgatók (vagyis a jövő földtudományi mérnökei) és a kar ipari partnerei között.

• Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive • 21 napja

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

• Tűzvédelem felsőfokon

Tűzvédelem felsőfokon • 28 napja

Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése címmel workshopot tartottak november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte, a célja a három szakmai kör összekapcsolása volt: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában.

Rada János