Idén is vár a Kutatók Éjszakája

írta Halász Csenge, 2018. szeptember 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A szeptember végi időszaknak immáron évek óta elengedhetetlen kelléke a Kutatók Éjszakája megrendezése. A rendezvény egy Európa-szerte lebonyolításra kerülő ingyenes eseménysorozat, amely a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére szolgál. Egyetemünkön szeptember 28-án (17-23h) rendezik meg.

Idén is vár a Kutatók Éjszakája

A Kutatók Éjszakája során az érdeklődőknek lehetőségük van testközelből bepillantani az egyes tudományterületek titkaiba, látványos kísérleteknek, érdekes, interaktív előadásoknak lehetnek a részesei. A korábbi évek gyakorlatához hűen a Miskolci Egyetem is méltón kiveszi a részét az eseményből és színes programokkal vár minden korosztályt. A rendezvényen az összes Kar képviselteti magát, a tudományterületek sokszínű palettáját kínálva ezzel.

A résztvevők többek között megismerkedhetnek a virtuális valóság és az automatizálás kihívásaival, láthatják igazi robotok akadálypályán való versenyét, bányalátogatáson vehetnek részt, megvizsgáltathatják érzékszerveik állapotát, az Egyetem előtti parkban részesei lehetnek egy izgalmas denevérlesnek, de hallhatnak a Facebook okozta jogi kihívásokról is. Fotókiállítást csodálhatnak, jogászi talárban szelfizhetnek, megtekinthetnek egy igazi zenélő Tesla tekercset, megismerkedhetnek egy valós ipari vezérlőrendszerrel, matematikai játszóházban vehetnek részt és a programok sora még hosszasan sorolható lenne.

Ezeken kívül, a város több pontján is izgalmas tudományos kalandok várják az érdeklődőket, így érdemes ezeket is felkeresni. Ez alapján bizonyos: a rendezvényre mindenképpen érdemes ellátogatni, hiszen minden korosztályt egyedülálló programok várnak és remélhetőleg minden szervező és résztvevő vidám és értékes tudományos élményekkel fog hazatérni.

További információk és részletes programok:

Fotók: Kiss Viktor © Copyright.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 18 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 19 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 20 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 34 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.