5 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete

írta Uni-Miskolc, Kiss Viktor, 2018. október 31–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Október 11-én egész napos rendezvénnyel ünnepelte 5. születésnapját a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete. A rendezvénysorozat ünnepélyes plenáris üléssel kezdődött az egyetem Díszaulájában, ahol ünnepi köszöntők hangzottak el az intézet hallgatóinak, tanárainak műsorszámaival színesítve.

5 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete

Az intézetet a születésnap alkalmából több prominens személy is köszöntötte, a rendezvényen részt vett a Kínai Népköztársaság nagykövete, a Magyar Kormány és az Országgyűlés több képviselője, illetve Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere. Az ünnepi plenáris ülés után a résztvevők megtekintették az intézetet, majd délután szakmai tanácskozásokkal folytatták a fórumot.

2013 őszén a HANBAN (Konfuciusz Intézetek Globális Központja), a Pekingi Vegyipari Egyetem (BUCT) és a Wanhua-BorsodChem Zrt. cégcsoport támogatásával jött létre az intézet azzal a céllal, hogy elősegítse a kínai-magyar kapcsolatokat, megismertesse a kínai nyelvet és kultúrát az egyetem diákjaival.

A Miskolci Egyetem hallgatói az intézetben ingyen tanulhatják a kínai nyelvet, elsajátíthatják az írásjeleket, számos kulturális programon vehetnek részt, és az így szerzett tudással még nagyobb eséllyel indulhatnak a munkaerőpiacon.

Az intézet az elmúlt öt évben az egyetem életének szerves részévé vált, de emellett aktívan részt vesz a kínai nyelv iránt érdeklődő közép- és általános iskolások, valamint a régió munkavállalóinak képzésében is.

Fotók: Kiss Viktor ©Copyright.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 20 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 22 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.