Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

írta Uni-Miskolc, 2018. november 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezést a Miskolci Egyetem október 19-én.

Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

A Díszaulában tartott rendezvény műsorában Eperjesi Gergely és Lénárt Anna adott elő életképeket, Schultz Gellért és Pecsmány Péter énekelt, valamint Szabó Liliána, Lakatos Lili, Matiscsák Ernő, Víg Viktor és Sztojkó Dániel, a Szinvavölgyi Néptáncműhely tagjai táncoltak.

Az ünnepi beszédet mondott Dr. Jakab Nóra oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettes, majd Krajnyák Enikő, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója beszélt arról, hogy mit jelent neki, egy mai fiatalnak 1956.

Ezt követően a rendezvény résztvevői az ’56-os emlékparkban, az elhunyt akadémisták emlékére állított lélekharangnál, az I. előadóban (ahol 1956. október 22-én az egyetem ifjúsága ülésezett), a Szalay-domborműnél és az E/1. kollégiumnál, az 1956. november 4-én elhunyt Kiss Gábor egykori gépész és Kölber Gábor bányagépész hallgató emléktáblájánál, valamint ugyanitt  Molnár Kálmán, „Csurák” emléktáblájánál helyezték el a megemlékezés virágait.

Fotók: Kiss Viktor ©Copyright.

• Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon • 2 napja

„Mediáció és Gazdasági Konfliktusok a Mediátor szerepe a Compliance intézkedéseknél” c. nemzetközi konferencián a téma német, román és magyar szakértői tartottak előadást, három témakör mentén megvitatva a felmerülő kérdéseket november 8-án az Állam- és Jogtudományi Karon.

• Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

Az 1956-os forradalomra emlékeztünk • 13 napja

• Vegyészmérnök alapszak indul a Miskolci Egyetemen

Vegyészmérnök alapszak indul a Miskolci Egyetemen • 14 napja

2019 szeptemberétől már vegyészmérnököket is képeznek a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán. A vegyészképzés népszerűsítése érdekében november 14-én a Miskolci Egyetem díszaulájában Vegyipari Pályaorientációs Napot rendeznek az általános- és középiskolás diákok számára.

• 5 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete

5 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete • 14 napja

Október 11-én egész napos rendezvénnyel ünnepelte 5. születésnapját a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete. A rendezvénysorozat ünnepélyes plenáris üléssel kezdődött az egyetem Díszaulájában, ahol ünnepi köszöntők hangzottak el az intézet hallgatóinak, tanárainak műsorszámaival színesítve.

Rada János